Kanadyjski dom wewnątrz

Każdy inwestor, planujący budowę domu, pragnie skorzystać z odpowiedniej technologii, dzięki której możliwe będzie wzniesie budynku trwałego, funkcjonalnego i nowoczesnego. Jedną z tych, które cieszą się rosnącą popularnością w naszym kraju, jest budowa na bazie drewnianego stelażu. Tak powstały dom kanadyjski może być niezwykle komfortowy i długowieczny. Czy warto w niego zainwestować?

Dom kanadyjski, czyli wiele korzyści

Dom kanadyjski tworzony jest na bazie drewnianej konstrukcji, do której mocuje się wielowarstwowe ściany. Rozwiązanie to największą popularnością cieszy się w krajach Ameryki Północnej (stąd nazwa), jednak zdobywa coraz szersze grono wielbicieli także w Europie, w tym oczywiście w Polsce. Z czego to wynika?

Okazuje się, że domy kanadyjskie – w przeciwieństwie do tych murowanych – są tańsze w budowie, a ich wznoszenie jest o wiele krótsze (zwykle zajmuje 3-4 miesiące). Wynika to przede wszystkim z łatwości przeprowadzanych prac – po stworzeniu stelaża wystarczy tylko w odpowiedni sposób go obudować. Co więcej, taki dom z drewna:

  • zapewnia doskonały mikroklimat i odpowiednią wilgotność we wnętrzach, co wpływa pozytywnie na komfort mieszkańców;
  • jest tani w eksploatacji, zwłaszcza po skorzystaniu z potencjału odnawialnych źródeł energii, w tym pomp ciepła czy paneli fotowoltaicznych;
  • zapewnia wieloletnią trwałość i funkcjonalność – dzięki temu stanowi inwestycję na długie lata;
  • prezentuje się niezwykle okazale – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Dzięki możliwości stworzenia indywidualnego projektu albo skorzystania z jednego z setek gotowych rozwiązań, łatwo znajdziesz takie rozwiązanie, które będzie odpowiadało potrzebom Twoim oraz pozostałym członkom rodziny. Co więcej, takie domy z drewna są bardzo proste w rozbudowie, dlatego też masz możliwość zmieniania rozkładu pomieszczeń czy zastosowanych technologii w przyszłości.

Ile kosztuje dom kanadyjski? Za obiekt o powierzchni 100 m2 zapłacisz minimum 100-150 tys. zł (stan surowy). Cena zależy przede wszystkim od wielkości, zastosowanych rozwiązań oraz nowoczesności obiektu – warto przed podjęciem decyzji dokładnie zapoznać się z potencjalnymi kosztami.

Czy drewniany dom to opcja dla każdego?

Pomimo licznych zalet, jakie posiadają domy kanadyjskie, nie będą one rozwiązaniem dla wszystkich. Przede wszystkim dla tych, którzy pragną nadzorować budowę samodzielnie – aby wznieść drewniany obiekt, niezbędne jest skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów. A tych sprawdzonych, nowoczesnych firm nie jest na rynku wiele, dlatego też podczas poszukiwań warto dokładnie zapoznać się z ofertą oraz dotychczasowymi realizacjami.

Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że drewniany dom jest doskonałą opcją dla wszystkich tych osób, które pragną mieszkać w komforcie i cieszyć się pięknym oraz funkcjonalnym obiektem. Warunkiem jest znalezienie odpowiednich wykonawców – polecamy sugerowanie się opiniami dotychczasowych klientów, by znaleźć firmę godną zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.