Granitowy zlew i bateria kuchenna która oszczędza wode

Oszczędzanie wody w domu wynika nie tylko z chęci bycia ekologicznym, lecz także jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Jakie są najpopularniejsze sposoby na oszczędzanie wody? Branie krótkiego prysznica zamiast kąpieli, używanie zmywarki, nastawianie pralki dopiero wtedy, gdy ma się pełny wsad czy zakup modelu spłuczki o niewielkiej pojemności. Bardzo skuteczne są również nowoczesne modele baterii kuchennych, które redukują zużycie wody.

Na rynku bez problemu można znaleźć baterie zlewozmywakowe wyposażone w różnorodne rozwiązania techniczne pozwalające zmniejszyć zużycie wody nawet o 50% w stosunku do klasycznych modeli. Jednak warto pamiętać, że nowoczesne technologie to nie wszystko. Ekologiczna bateria kuchenna to także taka, która nie przecieka i ma jedno pokrętło zamiast dwóch, ponieważ przy dwóch dostosowanie temperatury wody zajmuje więcej czasu niż przy jednym.

Baterie kuchenne z perlatorem

Zdecydowanie najpopularniejsze wśród baterii są baterie kuchenne z perlatorem. Perlator to siatka o bardzo drobnych oczkach znajdująca się na końcu wylewki. Odpowiada za napowietrzanie wody oraz podnoszenie jej ciśnienia, tym samym redukując jej nadmierny wypływ. Za oszczędne baterie kuchenne uznaje się te, które zużywają nie więcej niż 9 l wody na minutę. W przypadku modeli z wydajnymi głowicami możemy mówić nawet o 4,5 l na minutę.

Baterie bezdotykowe

Nowoczesnym rozwiązaniem i bardzo skutecznym jeżeli chodzi o oszczędność zużycia wody są baterie bezdotykowe. To te, które spotykamy m.in. w centrach handlowych czy restauracjach. Czujnik umieszczony w baterii reaguje na ruch – strumień płynie tylko wtedy, gdy ręce lub jakiś przedmiot, np. garnek, znajdzie się w pobliżu elektronicznego sensora. Dzięki temu rzeczywiście w znaczny sposób można wpłynąć na oszczędzanie wody, szczególnie wtedy, gdy ma się w domu dzieci, którym zdarzało się zapomnieć o zakręceniu kurka. Jeżeli szukasz baterii bezdotykowej, sprawdź ofertę dostępną tu: https://comitor.pl/katalog/baterie/baterie-kuchenne/

Załącznik:
kamienne-zlewozmywaki-rodzaje.jpg

Baterie z dozownikiem wody

Ciekawym, chociaż jeszcze mało popularnym sposobem na redukcję zużycia wody jest korzystanie z baterii z dozownikiem. Jak to działa? Tego typu bateria kuchenna ma pokrętło, na którym ustawia się ilość potrzebnej wody – od 100 ml do 5 l. Następnie wystarczy nacisnąć czujnik, a bateria rozpocznie dokładne dozowanie. Efekt? Zużywamy tylko tyle, ile rzeczywiście wymaga przygotowanie posiłków i nic się nie marnuje.

Baterie kuchenne termostatyczne

Jeszcze innym rozwiązaniem wpływającym na oszczędność wody jest montaż baterii kuchennej termostatycznej, czyli takiej, z której od razu płynie woda mająca np. 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie trzeba kręcić pokrętłami i nie traci się czasu na dostosowanie temperatury potrzebnej do umycia rąk.

Dla większości pewnie ciekawostką będzie, że na rynku dostępne są również baterie kuchenne podgrzewające wodę do temperatury do 98 stopni Celsjusza. Wyobrażacie sobie parzenie herbaty wodą prosto z kranu? Tak, to możliwe. Jednocześnie sposób na oszczędność prądu – nie marnujecie go na zagotowanie całego czajnika wtedy, kiedy nie jest potrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.