Wybieranie idealnych płytek.

Planujesz remont i zastanawiasz się, jakie płytki uatrakcyjnią wygląd Twoich wnętrz? Z pewnością wybór padnie nie tylko na te piękne w wyglądzie, ale także na takie, które są łatwe w pielęgnacji oraz trwałe. W zależności od planowanej aranżacji pomieszczenia pomysłów na płytki może być wiele. W niniejszym poradniku postaramy się przedstawić kilka ciekawych rozwiązań, które mogą się sprawdzić również w Twoim domu.

Kontrast bieli i czerni

Kontrast tych dwóch odcieni – czerni i bieli – jest zdecydowanie najsilniejszy i ponadczasowy. Połączenie to można wykorzystać, tworząc różne aranżacje. Pole manewru jest tutaj wbrew pozorom ogromne, ponieważ możemy wybierać wielkość płytek i ich rozmieszczenie według własnego uznania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zarówno biel, jak i czerń to kolory, na których mocno widać zabrudzenia!

Białe płytki ceramiczne

Białe płytki optycznie poszerzą pomieszczenie oraz rozjaśnią jego wnętrze. Najczęściej używane są przy wykończeniu łazienek. Biel płytek można przełamać kolorem kremowym (lub innym jasnym) albo płytkami z ciekawymi wzorami. Zarówno pastelowy akcent, jak i strukturalne ozdoby sprawią, że Twoja biała łazienka nie będzie monotonna w odbiorze. Szeroki wybór płytek znajdziesz na przykład na stronie producenta Klink.pl.

Płytki ceramiczne w łazience.

Płytki stonowane w połączeniu z wyrazistym kolorem

W takim zestawieniu płytki w odcieniu szarości idealnie sprawdzą się jako płytki bazowe, do których idealnie wkomponują się dekoracje lub inne, przełamujące płytki o bardzo wyrazistych kolorach. Mogą być to fragmenty płytek lub rama lustra, szklane dekoracje, ceramiczne doniczki lub tekstylia łazienkowe. Wybór jest naprawdę ogromny i ograniczony jedynie naszą wyobraźnią i gustem!

Spoinowanie płytek.

Białe płytki ceramiczne plus drewno

Jest to idealne połączenie szczególnie w przypadku modnych teraz aranżacji w stylu skandynawskim. Drewno wprowadza do wnętrza ciepły charakter, a w połączeniu z bielą sprawia, że pomieszczenie jest jeszcze bardziej przytulne. Pomysł ten wykorzystywany jest najczęściej w łazienkach i kuchniach.

Płytki ceramiczne w kuchni.

Ogrzewanie podłogowe

Wbrew pozorom ogrzewanie podłogowe jest ekonomicznym sposobem na ocieplenie mieszkania. Płytki na ogrzewanie podłogowe. Dlaczego ogrzewanie podłogowe i gres to idealna para? Przede wszystkim płytki gresowe doskonale przewodzą ciepło, zapewniając tym samym najwyższy komfort grzewczy. Poza tym gres jest bardzo wytrzymałym materiałem odpornym na zarysowania i inne uszkodzenia. Płytki gresowe są także łatwe do utrzymania czystości i sprawdzą się idealnie w niejednej aranżacji pomieszczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.