Mężczyzna robi wylewka anhydrytową w domu

Artykuł partnera.

Wybraliśmy już sposób ogrzewania domu, będzie to ogrzewanie podłogowe. Co powinniśmy zrobić, aby jakościowo mieć najlepszą posadzkę, tak byśmy byli zadowoleni z ogrzewania podłogowego?

Co to są wylewki anhydrytowe?

W przypadku ogrzewania podłogowego musimy mieć wylewkę przewodzącą ciepło instalacji grzewczej. Patrząc na parametry, to wszystkie z nich spełniają wylewki anhydrytowe. Jakie zalety posiadają wylewki anhydrytowe? Przede wszystkim nadają się do wszelkiego rodzaju pomieszczeń, mogą być stosowane jako wylewki ogrzewania podłogowego, ale także sprawdzą się, jako zwykła wylewka bez ogrzewania podłogowego. Można je stosować pod każdy rodzaj okładziny, idealnie spiszą się pod płytkami, kamieniami czy gresem. Wylewka anhydrytowa będzie znakomitym podkładem również pod podłogi drewniane oraz żywice.

Czy wylewka anhydrytowa będzie lepsza niż piaskowo-cementowa?

Posadzki anhydrytowe nie wymagają zbrojeń, mimo to są bardzo wytrzymałe na zginanie i ściskanie. Wylewka anhydrytowa ma prawie dwukrotnie lepszą przewodność cieplną, porównując do wylewki cementowej. Czas schnięcia wylewki anhydrytowej to od 12 do 48 godzin, w zależności od tego, jaki materiał wybierzemy. Po tym czasie bez żadnych obaw możemy po niej chodzić. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej naturalne właściwości samopoziomujące. Stosując płynną konsystencję otrzymujemy idealnie gładką posadzkę anhydrytową wysokiej wytrzymałości, odpornej na zmiany temperatury. W wylewce anhydrytowej podczas wiązania nie występuje skurcz, jaki znamy z wylewek cementowych.

Posadzki anhydrytowe – jak wybrać optymalne właściwości wylewki anhydrytowej?

Wybierając wylewkę anhydrytową musimy brać pod uwagę pomieszczenie w jakim ma się znajdować. Od tego, gdzie będzie nasza wylewka używana zależeć będzie jej grubość. Budynki mieszkalne w których nie ma wielkich obciążeń oraz przebywa w nich niewielka ilość osób nie wymagają bardzo wytrzymałej wylewki anhydrytowej. Budynki użyteczności publicznej już wymagają bardziej wytrzymałej posadzki, wystarczy średnia klasa wytrzymałości. Natomiast budynki narażone na ekstremalne obciążenia wymagają wylewki anhydrytowej o najwyższej klasie wytrzymałości.

Instalację ogrzewania podłogowego wybierajmy pod konkretne i spełniające najwyższe normy posadzki anhydrytowe, pamiętając, że posadzka anhydrytowa = energooszczędność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.