Duzy salon.

Nie bez przyczyny lustro uznawane jest za detal, który potrafi zaczarować każde wnętrze. Jego niepowtarzalne walory estetyczne oraz zdolność do odbijania zarówno ludzkiego odbicia, jak i fragmentów pomieszczenia można określić jako magiczne. Jak w pełni wykorzystać te cudowne cechy lustra, by stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze? Zaraz podpowiemy.

Dekoracyjny charakter lustra

Lustro posiada niebywałe walory estetyczne ze względy na ozdobne ramy, w które się je oprawia. Wielkość oraz kształt przedmiotu również nie pozostaje bez znaczenia. To przepiękny dekoracyjny detal, który świetnie się sprawdzi w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo jego praktyczne funkcja sprawia, że warto te obydwa walory wziąć pod uwagę, urządzając mieszkanie lub dom. W trakcie doboru odpowiedniego modelu do wnętrza rozważnie przemyśl, w jakiej stylistyce produkt dobrze skomponuje się z określoną przestrzenią. W nowoczesnych, modernistycznych wnętrzach najlepiej sprawdzą się duże, geometryczne lustra oprawione w proste metalowe ramy.  W tego typu aranżacjach świetnie wyglądać będą również lustra oprawione w surowe drewno. Taki model wpisuje się również w rustykalne, czy kolonialne wnętrza. Pomieszczenia urządzone z duchem glamour i art deco warto udekorować lustrem w zdobnej, bogatej ramie. Te nurty kochają blask i blichtr, dlatego złoto, srebro, czy kryształ świetnie z nimi współgrają. Wnętrze typu vintage, czy elektryczne kochają szalone, wyraziste dodatki. Bardzo modne lustro w kształcie słońca to rewelacyjna propozycja do powyższych stylistyk. Wszelkie przyciągające uwagę zarówno kolorystyką jak i formą wzory  to najlepsze modele do takich pomieszczeń. Lustro może idealnie współgrać z wybraną stylistyką lub jeśli zestawi się je umiejętnie, może kontrastować z resztą detali. Taki zabieg sprawia, że jeszcze bardziej przyciąga ono wtedy uwagę.

Gdzie najlepiej wyeksponować lustro?

Jeszcze do niedawna miejsce umieszczenia lustra było ściśle determinowane jego praktyczną funkcją. Lustro wieszało się przede wszystkim w miejscach, gdzie w wygodny i funkcjonalny sposób można się było w nim przejrzeć. Nadal wnętrzami, w których przeważa ta cecha lustra, są przedpokój oraz łazienka. Zazwyczaj model wykorzystywany w tych pomieszczeniach jest dość duży i prostokątny. Wielkość tafli ma w tym przypadku za zadanie pokazać jak największą część sylwetki. Jednak od pewnego czasu designerzy rozkochali się w wykorzystywaniu luster wyłącznie  do celów dekoracyjnych. W umiejscowieniu lustra bierze się wtedy pod uwagę to jaki fragment pomieszczenia odbija oraz w jaki sposób padają na jego taflę promienie słoneczne. Coraz częściej lustra wiesza się w salonie w miejscu, gdzie w żaden sposób nie można się w nim przejrzeć. Lustro przepięknie rozprasza i odbija światło oraz fragmenty wnętrza, przez co dodaje mu przestrzeni. Do niebywale modnych należą konstelacje luster o tej samej stylistyce jednak o odmiennej wielkości lub kształtach. Taki detal coraz czyściej zajmuje miejsce, w którym zazwyczaj eksponowało się obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.