Stoliki w salonie spełniają ważną funkcję

To meble, które zachęcają do tego, by usiąść przy kawie czy herbacie, zatopić się w długiej rozmowie lub też odpocząć po ciężkim dniu. Bardzo często stoliki do salonu stanowią również centralne miejsce pokoju gościnnego i wokół nich właśnie toczy się rodzinne życie. Uzupełniają one doskonale komplet wypoczynkowy i poza rewelacyjnym wyglądem mają również bardzo funkcjonalny charakter.

Jak znaleźć właściwe stoliki do salonu?

Projektanci zaskakują bardzo różnorodnymi pomysłami na to, jak zagospodarować przestrzeń wypoczynkową. I choć jej ważnym elementem są stoliki do salonu, to mogą przypominać zarówno miniaturowe designerskie detale, jak i bardzo funkcjonalne ławy na przykład z dodatkowymi półkami czy szufladami. Do dyspozycji mamy również szereg różnych materiałów takich jak drewno, płyty, metal, szkło, a nawet tworzywa sztuczne. Poza tym oczywiście królują różne kształty. Przeszukiwanie oferty może się więc skończyć bólem głowy, bo możliwości jest bardzo dużo, a przecież zadanie jest bardzo ważne.

Nawet niewielki mebel pełni bardzo istotną rolę i musi być dopasowany i do wielkości pokoju, i do potrzeb wszystkich domowników. Zbyt duży będzie utrudniać komunikację, zbyt mały nie pozwoli wam spędzić wspólnie czasu. Większa ława lub też stoliki do salonu rozkładane będą doskonałym rozwiązaniem, gdy często przyjmujesz gości. Za każdym razem jednak muszą być rozmiarem dopasowane do wysokości sofy lub kanapy. Jeśli będziesz często ten mebel przestawiać, to zwróć również uwagę na to, ile waży.

W sieci designu

Stoliki do salonu są bardzo ważnym meblem i często chcielibyśmy, by się wyróżniały na tle całej aranżacji. Ta może być klasyczna lub nowoczesna, choć w tych dwóch terminach kryje się wielka różnorodność.  I dlatego poza funkcjonalnością stoliki do salonu muszą być po prostu ładne, podkreślić wybrany styl i świetnie komponować się z innymi elementami wystroju. Jest to szczególnie ważne, by całość tworzyła zgrabną i spójną całość. W tej materii nawet eklektyzm świetnie się sprawdza, o ile jest celowy. Nowoczesne stoliki do salonu często wykorzystują takie materiały jak szkło czy metal. Te klasyczne bywają zrobione z litego średnia. Poza tym modne są lekkie meble z różnego rodzaju płyt oraz koncepcje modułowe. Skandynawskie trendy oczywiście będą hołdować bieli i naturalnym odcieniom drewna, a industrialne postawią na surowy metal i z pewnością taki mebel będzie przykuwać uwagę. A o to także w planowaniu pokoju dziennego przecież chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.