Olejki do dyfuzora do aromaterapi

W okresie jesienno-zimowym mieszkania i domy są ogrzewane przy pomocy kaloryferów, przez co powietrze we wszystkich pomieszczeniach jest nadmiernie przesuszone. Suche powietrze podrażnia gardło i powoduje problemy z uporczywym kaszlem oraz negatywnie wpływa na samopoczucie. Z problemami tego typu poradzi sobie dyfuzor do aromaterapii, dzięki któremu nawilży się powietrze i ograniczy się problemy zdrowotne, sięgając po olejki eteryczne. Dowiedz się więcej o działaniu urządzenia.

Aromaterapia – co to takiego?

Aromaterapia to metoda polegająca na leczeniu różnych schorzeń za pomocą zapachów. Olejek lawendowy wpływa na układ nerwowy, łagodząc objawy nerwicy lub depresji. Olejek eteryczny z sosny jest natomiast wsparciem w walce z przeziębieniami, dzięki swoim właściwościom antyseptycznym. 

Nawilżanie powietrza w połączeniu z mocą, jaką posiadają olejki eteryczne, jest w stanie zwalczyć nawet migrenowy ból głowy. Dotyczy to również sytuacji, gdy migrenie towarzyszą aura i wymioty. Zdrowie fizyczne i psychiczne szybko ulegają poprawie, co potwierdza historia aromaterapii. Zabiegi z użyciem odpowiednich zapachów, np. drzewa sandałowego lub ylang ylang stosowano już w starożytności.

Leczenie zapachem może zniwelować bóle głowy, choroby zatok przynosowych, uciążliwy kaszel i problemy z koncentracją. Aromaterapia stosowana przy pomocy nawilżaczy powietrza jest szczególnie skuteczna, gdyż działa kompleksowo na cały organizm. Dom wypełnia się przyjemnym zapachem odpowiednio dobranych olejków eterycznych (np. z drzewa herbacianego), dzięki czemu wdycha się je przez całą dobę.

Nawilżanie i moc olejków eterycznych

Skuteczność aromaterapii jest jeszcze wyższa, gdy sięgnie się po dyfuzor. Urządzenie działa dwutorowo. Dyfuzor do aromaterapii zapobiega chorobom górnych dróg oddechowych, przesuszeniu skóry i błon śluzowych oraz nasilaniu się objawów alergii. Sprzęt działa bezgłośnie, dlatego bez przeszkód można włączyć go na noc, wlewając do niego wodę i olejek z mięty pieprzowej. Takie połączanie sprawi, że sen będzie głęboki i regenerujący, a problemy z wybudzaniem się znikną.

Dyfuzor do aromaterapii jest przystosowany do używania na co dzień. Urządzenie ma estetyczną, stylową obudowę. Z daleka prezentuje się jak elegancki wazon i doskonale wpisuje się w nowoczesne wnętrza. Dyfuzor jest wyposażony w podświetlenie i prosty panel sterowania, dlatego jego obsługa jest bezproblemowa. Dodatkowo sprzęt może służyć do inhalacji, które są naturalnym sposobem leczenia przeziębień u niemowląt i małych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.