Beton architektoniczny w salonie

Stylowe płyty z betonu architektonicznego pięknie ozdabiają przestrzeń mieszkalną, nadając jej niepowtarzalnego charakteru. Produkt ten wyróżnia uniwersalność zastosowania. Świetnie nadaje się on do dekorowania zarówno elewacji, jak i ścian większości pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Ceny betonu architektonicznego są zróżnicowane. Dowiedz się, ile będziesz musiał wydać na jego zakup oraz montaż.

Różne rodzaje betonu architektonicznego

Beton architektoniczny to materiał, który powstaje z mieszanek rozmaitych substancji. W procesie produkcyjnym może on przybierać różne kształty i formy. Osoby, które preferują wykorzystanie tego elementu dekoracyjnego przestrzeni, często decydują się na wybór białych, gładkich płyt, doskonale wkomponowujących się w wystrój wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym. W wielu domach można także spotkać modele z nierównomiernie wykończoną powierzchnią o matowej bądź połyskującej strukturze. Ich właściciele mają do wyboru płyty z betonu architektonicznego utrzymane w jednolitej tonacji kolorystycznej albo mieniące się feerią barw. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się też produkty do złudzenia przypominające swą strukturą naturalny kamień.

Beton architektoniczny odznacza się wysokimi walorami dekoracyjnymi. Wykonane z niego płyty i blaty są odporne na wilgoć, zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne.   To sprawia, że często są one montowane w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza, np. w kuchniach bądź łazienkach.

Koszt zakupu płyt betonowych oraz ich montażu

Betonowe płyty są dostępne w różnych rozmiarach. Można bez problemu kupić zarówno mniejsze, jak i większe modele. Cena tych pierwszych kształtuje się na poziomie od 20 do 120 zł za sztukę. Bardziej opłacalnym rozwiązaniem zwykle okazuje się jednak zakup dużych płyt o wymiarach np. 150 × 60 cm. Każda z nich kosztuje około 200 zł. Przy nabywaniu większej ilości materiałów oznacza to oszczędności rzędu nawet kilkunastu procent. Co istotne, w razie konieczności sprzedawane w takich sklepach jak BTB Beton Architektoniczny Sp. z o.o można łatwo przyciąć, dopasowując je do indywidualnych potrzeb.

Płyty z betonu dekoracyjnego można montować na rozmaite sposoby. Wykorzystana w danym przypadku metoda wpływa na cenę inwestycji. Stosunkowo najtańszą opcją jest montowanie płytek na klej – za 1 m2 trzeba wówczas zapłacić około 100 zł. Z dwukrotnie wyższymi kosztami całej inwestycji muszą natomiast liczyć się osoby, które zdecydowały się na zastosowanie kotew w procesie montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.