Stworzenie funkcjonalnej kuchni w bloku jest trudne ale możliwe

Bardzo często mówi się o tym, że kuchnia jest sercem domu. To właśnie tutaj nie tylko gotujemy posiłki dla wszystkich domowników, ale także pijemy popołudniową kawę. To miejsce powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jak zatem urządzić wygodną i ładną kuchnię?

Bardzo często mówi się o tym, że kuchnia jest sercem domu. To właśnie tutaj nie tylko gotujemy posiłki dla wszystkich domowników, ale także pijemy popołudniową kawę. To miejsce powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jak zatem urządzić wygodną i ładną kuchnię?

Czym jest trójkąt roboczy w kuchni?

Najwygodniejszą opcją jest ta, w której AGD wyznaczają wierzchołki trójkąta i oddzielone są blatami roboczymi. Jednak niekiedy nie możemy sobie na to pozwolić. Dzieje się tak zazwyczaj gdy mamy do czynienia z mieszkaniem o niewielkim metrażu. Jeśli musimy ułożyć wszystkie urządzenia w jednej linii, warto zadbać, by zlew znajdował się między lodówką i kuchenką. Warto pamiętać, że często, zwłaszcza w przypadku remontów, ustawiając urządzenia, jesteśmy uzależnieni od istniejących instalacji.

O czym jeszcze warto pamiętać? Najwygodniej jest, gdy nad zlewem lub tuż obok mamy szafkę z suszarkę na naczynia, a przy blacie roboczym, na którym obieramy i kroimy warzywa czy mięso, znajduje się kosz na odpady. Niedaleko zmywarki natomiast powinna być szafka, w której będziemy trzymać talerze, kubki czy sztućce. Dobrze jest też przemyśleć wysokość blatów. Standardowa wynosi 90 cm, lecz dla wysokich osób może nie być ona optymalna.

Warto również zwrócić uwagę na oświetlenie, kuchnia powinna być jasna, aby bez problemu przygotować w niej posiłki o każdej porze dnia. Jeżeli chcesz, aby to miejsce było jeszcze bardziej wygodne, warto zainwestować w podnośniki blum w sklepie ekorex!

Aranżacja kuchni w bloku

Odpowiedni pomysł na urządzenie wnętrza oraz konsekwencja pozwala stworzyć jednolitą i przyjemną przestrzeń. Przed rozpoczęciem remontu lub urządzania kuchni od zera, warto przemyśleć, jaki styl najbardziej nam odpowiada. Dużą popularnością cieszą się aranżacje skandynawskie i nowoczesne. To dobry wybór do kuchni o niewielkim metrażu.

Jednak aby stworzyć piękne i wygodne wnętrze, ważne jest także uwzględnienie kształtu pomieszczenia. Kwadratowa kuchnia w bloku może potrzebować innych rozwiązań niż ta o kształcie bardziej podłużnym. Dotyczy to przede wszystkim odpowiedniego ustawienia mebli. Co to właściwie oznacza w praktyce? Kuchnia kwadratowa w bloku będzie bardziej funkcjonalna w przypadku zabudowy przypominającej literę L lub nawet U. W przypadku pomieszczenia podłużnego zazwyczaj lepiej sprawdza się ustawienie mebli przy przeciwnych, najdłuższych ścianach.

Jak urządzić funkcjonalną i ładną kuchnię w bloku – podsumowanie

Urządzenie pięknej i wygodnej kuchni w bloku jest możliwe. Warto pamiętać o kilku trikach, które podaliśmy Ci właśnie w tym tekście. Pamiętaj, że niewielkie pomieszczenia nie lubią przepychu. Warto zatem rozsądnie wybierać gadżety oraz dekoracje kuchenne. ne. W małej kuchni idealnie sprawdzi się również jasna kolorystyka, która optycznie powiększy to pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.