idealnie dobrana komoda loftowa do wnętrza pomieszczenia

Styl loft cieszy się coraz większą popularnością. Idealnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach i świetnie ożywia klasyczne wnętrza. Komoda w stylu loft to doskonale uzupełnienie wnętrza. Może również stanowić mocny wyróżniający się akcent. Przy jej wyborze należy się kierować własnymi upodobaniami, wielkością pomieszczenia, a także aranżacją przestrzeni. Jak więc wybrać idealną komodę loft?

Komoda loft — dlaczego warto ją kupić?

Wiele osób nadal ma dylemat, czy komoda w stylu loft sprawdzi się w ich wnętrzach. Warto więc pamiętać, że ten mebel ma mnóstwo zalet. Do najważniejszych z nich należą:

  • Uniwersalność — komoda loftowa świetnie sprawdzi się w różnych aranżacjach i w każdym pomieszczeniu. Z reguły wykonana jest w taki sposób, że można szybko znaleźć dla niej nowe zastosowanie. Jeżeli więc znudzi Ci się aranżacja danego pomieszczenia, to bez problemu wykorzystasz ją w innym.
  • Funkcjonalność — to bardzo pojemny mebel. Takie modele najczęściej mają wiele półek i szuflad, więc łatwo utrzymać w nich porządek.
  • Elegancki design — komody loft wykonane są z wysokiej jakości materiałów. W dodatku mają niepowtarzalny charakter. To sprawia, że stanowią doskonale uzupełnienie każdej aranżacji wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komody loftowej?

Jak już wspomnieliśmy, komoda w stylu loft sprawdzi się w różnych pomieszczeniach. Dlatego w ostatnich latach została doceniona i powoli zdobywa popularność. Pojawia się jednak pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego modelu.

Na początku warto określić, gdzie chcemy umieścić komodę loft. Jeżeli wybieramy mebel do kuchni, łazienki czy sypialni, to zależy nam na tym, aby był praktyczny. Koniecznie musi mieć odpowiednią liczbę szuflad do przechowywania różnych przedmiotów. Warto też zwrócić uwagę na ich głębokość i upewnić się, że pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Z kolei w salonie najważniejsza jest funkcja dekoracyjna. Dobrym pomysłem może być zakup z otwartymi półkami lub szklanymi drzwiczkami, które pomogą uwydatnić wybrane przedmioty.

Warto też zwrócić uwagę na całą aranżację i komodę loft dopasować do wyglądu pomieszczenia. Wówczas stworzysz elegancką i spójną całość. Należy też dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Lepiej zrezygnować ze zbyt dużego lub małego mebla, który mógłby zaburzyć kompozycję.

Komoda w stylu loft — jak stworzyć spójną aranżację?

Spójna aranżacja wnętrz jest bardzo istotna! W przypadku komody w stylu loft możemy zdecydować się na dwa rozwiązania. Mebel dopasowujemy do całości kompozycji lub dodajemy jako odważny i kontrastujący element.

W pierwszym przypadku najlepiej kupić komodę wykonaną z materiału i w kolorze dominującym w pomieszczeniu. Wówczas będzie się ona idealnie komponować z całą aranżacją. W ten sposób uzyskamy niezwykle harmonijne wnętrze. Możemy również wybrać mebel kontrastujący z innymi elementami aranżacji. Przykładowo, nowoczesna, metalowa komoda może stanowić świetny akcent w klasycznym drewnianym salonie. Ciekawy pomysł to również wybór kontrastowych barw. W ten sposób nasze wnętrza będą niezwykle oryginalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.