Zamontowane białe kasetony sufitowe w budynku

Artykuł partnera.

Chronią budynek, zapewniają komfort i nadają pomieszczeniom estetyczny wygląd. Odporne są na ogień i wodę, a do tego izolują od pożaru i hałasu. Zdobyły ogromną popularność w obiektach użytku publicznego. Na czym dokładnie polega działanie kasetonów sufitowych?

Nowoczesna sztukateria – kasetony sufitowe ze styropianu

Nie tylko porządkują przestrzeń i odświeżają jej wygląd, ale i dekorują. Pełnią funkcję identyczną, jak sufity podwieszane, czyli zapewniają izolację termiczną i akustyczną. Wygląd kasetonów dobierzesz do wystroju mieszkania, biura i potrzeb konkretnego budynku. Pokryjesz nimi sufit w zakładzie przemysłowym, szpitalu oraz sklepie wielkopowierzchniowym.

Wybierz kasetony zgodnie z ich przeznaczeniem

Kasetony sufitowe przeznaczone są do użytku w pomieszczeniach o różnym poziomie wilgotności. Są zmywalne – wyczyścisz je nie tylko ręcznie, ale i przy pomocy urządzeń ciśnieniowych. To jest wygodne, zwłaszcza w przypadku kilkusetmetrowych powierzchni, do których dostać się trzeba po drabinie.

Elementy przeznaczone do montażu w miejscach o trudnych warunkach dodatkowo nasączane są środkami grzybobójczymi, powstrzymującymi rozwój pleśni. Inne produkty montuje się w zamkniętych przestrzeniach, a inne np. na korytarzach.

Kasetony laminowane folią PVC mają odporność do 90% wilgotności, dzięki czemu sprawdzą się w szpitalach, kuchniach i laboratoriach.

Z kolei panele o tolerancji do 70% wilgotności warto zamontować w biurze, szkole lub hotelu. 

Zwróć uwagę przede wszystkim na modele wyposażone w szczeliny wentylacyjne, perforacje i technologię Activ’Air, które dbają o cyrkulację powietrza i odprowadzają szkodliwe czynniki powstające w dużych skupiskach ludzi czy przy zwiększonej produkcji przemysłowej w danym miejscu.

Kasetony na sufit – łatwy montaż pod kilkoma warunkami

Żeby instalacja przebiegła bez zakłóceń, używaj łączników, profili i wieszaków wykonanych ze stali nierdzewnej. Tylko takie utrzymają ciężar sufitu, nie odkształcą się i nie zardzewieją. Poszczególne elementy muszą być rozstawione w odpowiedniej odległości i na tej samej wysokości, więc ważna jest dobra praca z poziomicą. Kiedy już ustawisz cały szkielet, reszta zadań pójdzie jak z płatka.

Zalety kasetonów – dekoracyjne elementy o wielu funkcjach

Co jeszcze sprawia, że kasetony warte są uwagi? Ważną kwestią jest ich niska waga, dzięki której bez problemu dają się przenosić. Kryją plamy, pęknięcia i inne niedoskonałości sufitu. Standardowo produkuje się je w kolorze białym, a jeśli chcesz go zmienić, zrobisz to bez problemu zwykłą farbą.

Kasetony styropianowe łatwo się czyści, dzięki czemu można je montować w miejscach narażonych na zabrudzenia. Istotną cechą tych produktów jest możliwość ich wyjmowania w przypadku awarii czy konserwacji instalacji ukrytej za nimi, ponieważ nie używasz kleju do montażu, tylko kołków, śrub i wkrętów. Wystarczy usunąć jeden kaseton, by dostać się do środka i zażegnać kryzys.

Sklep producenta kasetonów sufitowych – sprawdź ofertę

Kwadratowe i prostokątne kasetony znajdziesz w sklepie Rigips. Jednolite i perforowane modele dopasujesz do rozmiarów sufitu, przy którym chcesz pracować. Wszystkie cechują się prostą formą, dzięki której nie przytłaczają wnętrza, a jednocześnie chronią przed zimnem, hałasem i zapewniają zdrowe środowisko dzięki wentylacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.