Klinkiet ścienny.

Poprzednie pokolenia bardzo często po nie sięgały – w naszych głowach pozostały więc wspomnienia stylu naszych babć, co spowodowało wyraźny spadek zainteresowania nimi. Współczesne kinkiety, bo o nich mowa, doskonale wpisują się w nowoczesne trendy aranżacyjne i nie muszą ani trochę przypominać tego, co znamy sprzed lat. Warto zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju lampy ścienne są bardzo funkcjonalne i odpowiadają na sporą część naszych codziennych potrzeb. Poznaj ich najważniejsze wady i zalety – dzięki temu zrozumiesz, dlaczego od pewnego czasu zainteresowanie nimi stale rośnie.

Nowoczesne lampy ścienne sprawnie uzupełniają oświetlenie główne. Można zdecydować się na nie w niemal każdym pomieszczeniu, a szczególnie sprawdzają się na małej przestrzeni, gdzie trudno zdecydować się na montaż lampy wiszącej. Co ważne, kinkiety to już nie tylko funkcjonalne wsparcie, ale także estetyczna ozdoba, która wpływa korzystnie na ostateczny efekt aranżacji. Przedstawiamy ich wady i zalety, dzięki którym przekonasz się, czy to rozwiązanie dla ciebie.

Zalety kinkietów

Rosnąca popularność kinkietów nie bierze się znikąd. Warto zauważyć, że nowoczesne lampy ścienne są bardzo estetyczne. Producenci dostarczają użytkownikom niesamowitą ozdobę pomieszczeń, niezależnie od wybranego przez nich stylu aranżacji. To również doskonały sposób, by podkreślić w mieszkaniu oceniać innych elementów dekoracyjnych czy rodzinnych pamiątek, np. zdjęć, obrazów czy przedmiotów przywiezionych z podróży.

Warto podkreślić również, że lampy ścienne mogą występować w wersji do wnętrz i na zewnętrzną stronę budynku. Oznacza to, że nowoczesne kinkiety oferują możliwość osiągnięcia aranżacyjnej spójności. Dzięki nim poruszanie się po ogrodzie jest bezpieczne, a obecność tego rodzaju oświetlenia na zewnątrz domu buduje miły klimat, który doceniają przychodzący do ciebie goście.

Co jeszcze sprawia, że decydujemy się na kinkiety? Zwróć uwagę, że nowoczesne modele mogą być naprawdę nieduże. A to oznacza, że będą doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których ważny jest niekiedy każdy centymetr. Korzystamy z nich więc na korytarzach i klatkach schodowych oraz w innych miejscach, gdzie brakuje miejsca, a prawidłowe oświetlenie jest istotne ze względu na bezpieczeństwo.

Nowoczesne kinkiety zyskały przewagę nad starodawnymi lampami ściennymi ze względu na różnorodność projektów. Dzisiaj nie wszystkie mają kinkiet otwarty ku dołowi, a więc nie służą już tylko budowaniu miłej atmosfery. Dostępne są również modele, z których strumień światła wydobywa się ku górze, dzięki czemu pomieszczenie jest równomiernie rozjaśnione. Warto jednak zauważyć, że istnieją kinkiety, które mają klosz otwarty w dwie strony równocześnie. To nie tylko efektywna dystrybucja światła, ale również ozdoba sama w sobie. Sprawdzają się na nagich ścianach, np. na klatkach schodowych.

Lampy ścienne – jakie mają wady?

Mimo wielu starań, producenci nie oferują wciąż rozwiązań idealnych. Również kinkiety mają więc swoje wady. Okazuje się, że dla wielu potencjalnych użytkowników problemem nie do przeskoczenia jest montaż. Wymaga bowiem kucia i przeprowadzenia remontu. Nie wszyscy mogą i nie wszyscy chcą się na to zdecydować.

Lampy ścienne montujemy z zasady na stałe. Ich kolejnym minusem jest więc trudność ich demontażu, gdy planujesz zmianę aranżacji. To zdecydowanie nie jest odpowiednie rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy i potrzebują częstych zmian w swoim otoczeniu. Nie ulega bowiem wątpliwości, że lampy podłogowe przysparzają mniej kłopotów, gdy przestają pasować do twojej wizji.

Nowoczesne kinkiety – czy warto?

Nowoczesne lampy ścienne mają mnóstwo zalet, a przede wszystkim warto podkreślić, że można je stosować niemal w każdym pomieszczeniu oraz po zewnętrznej stronie budynku. Czy są więc rozwiązaniem dla wszystkich i zawsze warto na nie postawić?

Zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie przeanalizuj ich zalety i wady. Zastanów się na spokojnie, jakie są twoje potrzeby i preferencje oraz dokładnie przeanalizuj swój wymyślony projekt. Bo choć nie ulega wątpliwości, że kinkiety cechuje funkcjonalność i estetyka, z wielu przyczyn mobilne lampy podłogowe mogą czasem okazać się lepszym rozwiązaniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.