Kobieta myje warzywa w zlewozmywaku ceramicznym

Jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia rozmaitych sprzętów jest ceramika. Była ona wykorzystywana na całym świecie, a jeden z najbardziej wiekowych artefaktów ceramicznych powstał ok. 28 tysięcy lat p.n.e. Obecnie nadal chętnie wykorzystuje ten materiał w produkcji. Jednym z najczęstszych przykładów są zlewozmywaki.

Dzisiejsze zlewozmywaki ceramiczne charakteryzują się ponadczasową elegancją i dlatego zazwyczaj spotkać je można w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym lub wiejskim. Chociaż wizualnie jest to piękna opcja, tego typu zlewy nie są jednak pozbawione wad. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć przed zakupem zlewozmywaka ceramicznego!

Zlewozmywaki ceramiczne – typy

Zlewozmywaki ceramiczne znane są również jako zlewy porcelanowe. Mogą być wykonane z litej ceramiki. Zlewozmywak tego typu może tworzyć również inny materiał (np. szamot czy stal), który został pokryty porcelanową glazurą. Zlewy ceramiczne występują zarówno w wersji kuchennej, jak i łazienkowej. Dostępne są w modelach wpuszczanych, podwieszanych i nakładanych. Szeroka gama opcji ułatwia znalezienie zlewozmywaka ceramicznego pasującego praktycznie do każdego stylu.

Zalety zlewozmywaków ceramicznych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jedną z kluczowych zalet zlewozmywaków ceramicznych jest ich ogólna estetyka. Tym bardziej że współczesne zlewy łączą w sobie tradycyjny wygląd z dużo lepszą jakością niż kilka lat temu. Biel ceramicznych zlewozmywaków stanowi doskonały kontrast z większością kuchni, w których króluje ciemne drewno. Oczywiście zlewozmywaki ceramiczne występują również w innych kolorach (możesz je zobaczyć na stronie takiej jak https://comitor.pl), czym przewyższają np. bardziej monotonne zlewozmywaki stalowe.

Zlewozmywak stalowy

Gładka powierzchnia zlewów z ceramiki sprawia, że czyszczenie ich jest dziecinnie proste — w zupełności wystarczą uniwersalne środki chemiczne. Wbrew krzywdzącym opiniom trwałość zlewozmywaków ceramicznych i ich ciężkich ram sprawia, że ​​są solidnymi i niezawodnymi elementami kuchni. Wytrzymałe glazurowanie i warstwowa kompozycja gliny sprawia, że zlewy te są odporne na odpryski.

Wady zlewozmywaków ceramicznych

Zlewozmywaki ceramiczne, podobnie jak zlewy granitowe są dosyć ciężkie. Dlatego najlepiej będzie jeśli do założenia tego typu zlewu zatrudnisz doświadczonego montera. Upewnij się również, że blat będzie w stanie go utrzymać lub dodaj dodatkowe podparcie, aby pomóc w odciążeniu blatu.

Ze względu na twarde wnętrze, zlewozmywaki ceramiczne mają opinię niezbyt przyjaznych dla naczyń. Jeżeli zdarza Ci się zapomnieć, jak obchodzić się z talerzami czy szklankami, to lepiej zrób spore zapasy. Szkło nie ma większych szans na przetrwanie zbyt intensywnego spotkania z powierzchnią zlewu ceramicznego. Możesz również zainwestować w matę do zlewu, pomoże to zminimalizować ryzyko stłuczenia.

Chociaż ceramika jest łatwa w konserwacji pamiętaj, aby wycierać zlewozmywak po każdym użyciu, w przeciwnym razie pozostaną nieestetyczne plamy – tym bardziej jeśli wybrałeś zlew biały.

Zlewozmywaki ceramiczne, tak jak i każde inne mają swoje słabości, jednak trzeba przyznać, że każdej kuchni dodadzą niezwykłego uroku i elegancji. Decyzja należy do Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.