Łazienka z płytkami drewnopodobnymi

Każdy człowiek marzy o tym, by docelowo mieszkać w pięknym oraz zadbanym mieszkaniu lub domu. Oczywiście marzenie takie wymaga sporo czasu, pieniędzy i pracy. Nie zawsze uda nam się je zrealizować w pełnym wymiarze, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy się o to starać. Jednym z miejsc w każdym lokalu mieszkalnym, w którym spędzamy sporo czasu jest łazienka. Zależy nam więc na tym, by była ona zadbana pod każdym względem oraz wyposażona w różne udogodnienia. Jednym z ciekawych rozwiązań, które mogą się tam pojawić zamiast tradycyjnej terakoty, są płytki drewnopodobne.

Gdzie warto nabyć płytki podłogowe drewnopodobne?

Hitem, po który z pewnością warto sięgnąć, wyposażając nasze nowe mieszkanie albo remontując dom, niewątpliwie są płytki drewnopodobne. O wiele bardziej trwałe niż panele drewniane, na pewno sprawdzą się w każdej łazience. Płytki imitujące drewno zamontowane na podłodze, pozwolą także na to, by umieścić tam ogrzewanie podłogowe. Drewnopodobne płytki w dużym wyborze znajdziemy z pewnością na stronie internetowej: https://www.salonyhoff.pl/plytki-lazienkowe/. Znajdziemy tam liczne płytki ceramiczne w kolorze naturalnego drewna, które nadadzą wyłożonej nimi podłodze niepowtarzalnego charakteru. Drewnopodobne płytki podłogowe mogą więc wyglądać jak drewno krajowe, jak i mogą imitować prawdziwe drewno pochodzące, np. z Afryki. Takie kafle drewnopodobne mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, a także nadać mu przytulniejszego charakteru. Co ciekawe: podłoga może być wykonana z płytek ceramicznych drewnopodobnych niekoniecznie na całej powierzchni łazienki albo tarasu. Gres drewnopodobny może się pojawić blisko wanny lub w pobliżu umywalki, podkreślając w ten sposób ich odrębność czy też wyjątkowość. Jeśli do końca nie wiemy, czy płytka drewnopodobna spełni swą rolę w naszym mieszkaniu, to powinniśmy tutaj skorzystać z porady architekta wnętrz.

Płytki imitujące drewno – nie tylko do łazienki

Ceramika drewnopodobna jest nieco trudniejsza w montażu, ale jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i z pewnością przetrwa na naszej podłodze o wiele dłużej niż drewniane panele łazienkowe. Płytki wyglądające jak drewno egzotyczne pozwolą nam na stworzenie ekologicznej łazienki, bez konieczności korzystania z zasobów lasów tropikalnych. Wykończenie wnętrz przy pomocy tego typu płytek powinno być dobrze przemyślane oraz harmonijnie współgrać ze stylem całego mieszkania lub domu. Imitacja drewna na pewno się do tego przyczyni. Przy wykończeniu wnętrz trzeba się więc kierować dobrym gustem, bo to my zostaniemy z tą podłogą na dłużej. Naturalny rysunek drewna sprawdzi się także np. na tarasach zewnętrznych. Wówczas ważną sprawą będzie zakup płytek mrozoodpornych oraz odpowiednie ich położenie. Podłoga powinna mieć lekki spadek, tak by na tarasie nie zbierała się woda. Materiał naturalny jakim jest gres lub ceramika musi być także odporny na niskie temperatury. Płytki z pewnością nadadzą się do wnętrz rustykalnych, ale i w nowoczesnych loftach sprawdzi się dobrze dobrany rodzaj płytki. Bazowa biel lub szarość betonu na ścianie będzie z nimi dobrze współgrać. Warto więc z pewnością obejrzeć płytki drewnopodobne na stronie wyżej wymienionego salonu, a potem dokonać dobrego zakupu. Na ich stronie znajdziemy także setki innych rozwiązań oraz pomysłów na zakup armatury łazienkowej, glazury, terakoty, ceramiki łazienkowej, grzejników, itp. Im więcej propozycji przejrzymy, tym lepszego wyboru dokonamy. Warto więc rozwinąć ich panel menu oraz nabyć to, co nam się podoba – niekoniecznie na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.