Listwy ze stali nierdzewnej zamontowane w kuchni

Listwy ze stali nierdzewnej oprócz swojej praktycznej funkcji są także elementem dekoracyjnym. Charakteryzują się one ponadprzeciętną trwałością, są odporne na uszkodzenia, zadrapania i większość uszkodzeń mechanicznych oraz środków chemicznych, dlatego są często wykorzystywane do maskowania przewodów elektrycznych i internetowych.

Listwy ze stali nierdzewnej – zalety

Listwa narożna ze stali nierdzewnej ma wiele zalet, dlatego warto zdecydować się na jej wykorzystanie przy pracach wykończeniowych w domu. Do ich pozytywnych cech zalicza się między innymi:

  • Nieprzeciętna trwałość, listwa narożna ze stali nierdzewnej jest bardzo mocna, wytrzymała i odporna na działanie rozcieńczonych kwasów oraz zmiennych czynników atmosferycznych. Przypadkowe uderzenia mechaniczne również nie pozostawiają na niej żadnych śladów.
  • Listwa narożna ze stali nierdzewnej ma zdolność odbijania naturalnego światła, dlatego chętnie jest wykorzystywana w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Listwy wykończeniowe stal nierdzewna są estetyczne i eleganckie, bardzo dobrze wyglądają w zestawieniu z betonem architektonicznym.
  • Listwy ze stali nierdzewnej mają wszechstronne zastosowanie niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia, może to być salon, łazienka i kuchnia. Listwy stalowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zastosowanie w pomieszczeniach użyteczności publicznej, biurach, sklepach i lokalach gastronomicznych.
  • Listwa narożna stal nierdzewna jest bardzo prosta w montażu, wystarczy przykręcić jej wewnętrzną część za pomocą kołków rozporowych, a część zewnętrzna listwy narożnej ze stali nierdzewnej jest zazwyczaj przyklejana za pomocą taśmy dwustronnej. Powinna być ona oddalona od ściany około 1 cm.
  • Łatwość utrzymania w czystości, listwa narożna stal nierdzewna może być tylko systematycznie przecierana zwilżoną gąbką.

Listwy stalowe – rodzaje i zastosowanie

Listwy nierdzewne ze względu na wykończenie można podzielić na:

  1.  matowe,
  2. szlifowane,
  3. polerowane.

Listwy ze stali nierdzewnej albo kątownik stal nierdzewna są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ mogą być stosowane do każdego rodzaju podłogi wykonanej z drewna, płytek, kamienia naturalnego lub gresu. Listwy nierdzewne są doskonałym elementem estetycznym, ale również funkcjonalnym, dlatego mogą być wykorzystywane w szpitalach, różnego rodzaju wnętrzach przemysłowych, są doskonałym uzupełnieniem aranżacji we wnętrzach mieszkalnych. Listwy stalowe dobrze odnajdują się we wszystkich stylistykach zastosowanych do wykończenia pomieszczeń. Kątownik stal nierdzewna dobrze prezentuje się w nowoczesnym, industrialnym i minimalistycznym stylu, gdzie wykorzystywane są stonowane, chłodne elementy i surowe materiały. Dzięki temu, że listwy nierdzewne odbijają promienie słoneczne, w ciągu dnia są niezwykle dekoracyjne, wieczorem natomiast wtapiają się w otoczenie i stają się prawie niewidoczne.

Listwy wykończeniowe stal nierdzewna – doskonałe zabezpieczenie

Listwy stalowe mogą zabezpieczać szczeliny dylatacyjne, zabezpieczać progi, stanowić połączenie dwóch różnych materiałów, chronić naroża. Kątownik stal nierdzewna może dodatkowo zabezpieczać przed gromadzeniem się wilgoci, co w dłuższej perspektywie może skutkować rozwojem grzybów i pleśni niebezpiecznych dla domowników. Montując listwy nierdzewne, w znacznym stopniu można przedłużyć żywotność powierzchni podłóg. Listwa narożna stal nierdzewna zabezpiecza newralgiczne punkty powierzchni i dodatkowo jest atrakcją estetyczną. Warto wykorzystać zalety stali stosowanej do produkcji listew, dostępność wielu wariantów kolorystycznych umożliwia  dopasowanie listwy narożnej z stali nierdzewnej do różnych stylizacji w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.