Dobrane odpowiednie pochwyty do drzwi

Drzwi zewnętrzne stanowią nieodłączny element każdego budynku. Są one bardzo ważne z punktu widzenia ochrony i bezpieczeństwa, ale powinny również klimatem dostosować się do stylu i aranżacji konstrukcji. Z tego względu, warto zaraz po wyborze skrzydła dobrze zaopatrzyć go w poszczególne akcesoria. Do najważniejszych należą oczywiście klamki. Równie przydatne mogą okazać się samozamykacze, wizjery czy też pochwyty. To właśnie tym ostatnim będzie poświęcony cały poniższy wpis. Zapraszamy!

Czym są pochwyty do drzwi?

Mogłoby się wydawać, iż pochwyt drzwiowy nie jest niczym priorytetowym w kontekście wyposażania drzwi wejściowych. To jednak przedmiot uznawany przez wielu za premium, a jego stosowanie można zaobserwować przede wszystkim w nowszych budynkach. Sam element nosi również nazwę antaby, gdzie obydwa terminy można stosować zamiennie. To akcesoria będące niejako zamiennikami klamek i mogące dostosować się zarówno do drzwi drewnianych, jak i metalowych.

Same pochwyty raczej nie są asortymentem kupowanym często. Chodzi tutaj głównie o fakt, iż mają służyć domownikom niemalże przez cały okres użyteczności drzwi. Z tego względu warto o zakup elementów wysokiej jakości, mających uchronić całość przed koniecznością wymiany.

Pochwyty do drzwi

Jak dzielimy antaby?

W teorii pochwyty drzwiowe wyglądają w większości bardzo podobnie i ciężko dostrzec jakąkolwiek różnicę. Niemniej jednak, podstawowym czynnikiem dzielącym te elementy na grupy jest materiał wykonania. Wyróżnia się tutaj stal nierdzewną oraz aluminium. Wygląda to więc bardzo podobnie jak w kontekście klamek z tą różnicą, że raczej nie spotyka się pochwytów mosiężnych. Obydwa materiały są zaliczane do tworzyw wysokiej jakości. Niemniej jednak, aluminium anodowane posiada właściwości, dzięki którym cena wyrobów z tego materiału jest dużo wyższa.

Jak się okazuje, antaby można dzielić również względem sposobu montażu czy ogólnego wymiaru. Istotna jest w tej kwestii przede wszystkim długość samego pochwytu oraz średnica bądź wymiar boku. Pochwyty drzwiowe mogą posiadać przeróżne kształty, a okrąg nie jest jedynym wyznacznikiem w tej kwestii. Wyróżnia się jeszcze antaby kwadratowe, będące coraz bardziej popularnymi w kontekście nowoczesnych aranżacji.

Jak działa pochwyt?

Wspomnieliśmy na początku, że pochwyt działa na zasadzie klamki. Nie trzeba jednak nic przekręcać, a wystarczy jedynie pchnąć same drzwi. Plusem tego asortymentu jest, iż po wejściu do domu nie trzeba pamiętać o zabezpieczaniu wejścia zamkiem. Osoba próbująca dostać się od zewnątrz, zawsze musi posiadać klucz. W przypadku zwykłej klamki takiego wymogu nie ma, a do środka może przedostać się niemal każdy, kto przekręci rękojeść. Czy można zatem powiedzieć, że stosowanie pochwytów jest bezpieczniejsze? Zdecydowanie.

Zachęcamy więc do rozważenia sprawy związanej z montażem pochwytu w swoim domu. Może okazać się to niezwykle przydatnym i praktycznym rozwiązaniem, a sam element doda jeszcze uroku i przyozdobi skrzydło.Zamontowane pochwyty do

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.