Kobieta stojąca przy otwartym oknie balkonowym.

Odkurzanie to jedna z tych czynności, które towarzyszą nam od najmłodszych lat. Sprawia ona, że podłogi, dywany, czy też wykładziny są czyste oraz pozbawione wszelkich zabrudzeń. Wpływa to niewątpliwie na jakość powietrza, jakim oddychamy, np. w biurze czy też w naszym mieszkaniu. Niegdysiejsze, niezbyt skomplikowane odkurzacze ustąpiły miejsca nowoczesnym urządzeniom o bardzo zróżnicowanych funkcjach. Tym samym wybór odpowiedniego odkurzacza stał się nieco bardziej skomplikowaną sprawą. Wystarczy bowiem odwiedzić jakikolwiek sklep stacjonarny albo internetowy ze sprzętem AGD, by się o tym przekonać na własne oczy. Przed zakupem konkretnego modelu warto poznać wszelkie za i przeciw. To pozwoli nam na podjęcie najlepszej decyzji.

1. Zasada działania odkurzacza z filtrem wodnym
2. Zalety odkurzacza z filtrem wodnym
3. Wady odkurzacza z filtrem wodnym
4. Jak używać odkurzacza z filtrem wodnym?
5. Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza z filtrem wodnym?

Zasada działania odkurzacza z filtrem wodnym

Odkurzacze z filtrem wodnym zasysają wszelakie zanieczyszczenia tak jak zwykłe urządzenia tego typu, przy czym zamiast do worka na brud trafiają one do zbiornika z wodą, która działa jak stuprocentowo skuteczna bariera, zatrzymująca nieczystości. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie, gdyż po sprzątaniu wystarczy wylać brudną wodę do muszli klozetowej i zamontować wyczyszczony zbiornik na wodę z powrotem w naszym odkurzaczu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie czy też biuro będzie o wiele czystsze. Odkurzacz taki może być bardzo przydatny w walce z roztoczami, grzybami, sierścią zwierząt domowych, itp.

Zalety odkurzacza z filtrem wodnym

Z najważniejszych zalet tego typu odkurzacza należy podkreślić, że jest on tani w codziennej eksploatacji, gdyż nie wymaga on zakupu kłopotliwych worków na śmieci, montowanych w zwykłych odkurzaczach. Worki takie trzeba też co jakiś czas wyrzucać. Tutaj problem załatwia pojemnik na wodę. Odkurzacze z filtrem wodnym o wiele dokładniej wyczyszczą każdą powierzchnię. Tym samym powietrze, którym będziemy oddychać, także stanie się o wiele czystsze. Jeśli sięgniemy po odkurzacz, który jest dodatkowo wyposażony w filtr HEPA, to będziemy mieli w domu produkt, który uchroni nas przed potencjalną alergią. Ciekawostką jest także fakt, że powietrze wypuszczane z takiego odkurzacza będzie dodatkowo nawilżone. Do wody w pojemniku możemy także dodać kilka kropel olejku zapachowego, co z pewnością polepszy nasze samopoczucie. Niektóre odkurzacze tego typu posiadają także dodatkowe funkcje, takie jak możliwość prania tkanin, czy też czyszczenia tapicerki. To sprawia, że zakup takiego odkurzacza, np. w sklepie Neonet może się okazać bardzo dobrym pomysłem, który polepszy jakość naszego życia.

Wady odkurzacza z filtrem wodnym

Odkurzacze z filtrem wodnym posiadają także niewielkie wady, które mogą być istotne dla części użytkowników. Chodzi tu głównie o ich ciężar, związany z wodą wlewaną do pojemnika. Może to być uciążliwe dla osób starszych. Pewnym kłopotem może być także noszenie takiego odkurzacza po schodach. Należy również pamiętać, by każdorazowo wylewać wodę z pojemnika. Jeśli bowiem zaniedbamy tę czynność, mogą się w niej rozwinąć różne niekorzystne dla nas struktury, co będzie się wiązać z nieprzyjemnym zapachem. Ale są to niewielkie uciążliwości, które łatwo można pokonać. Odkurzacze z filtrem wodnym są także nieco głośniejsze w działaniu, warto więc sprawdzić poziom decybeli, jakie wytwarzają przed ich zakupem.

Jak używać odkurzacza z filtrem wodnym?

Odpowiednio używając odkurzacz, możemy liczyć na to, że pomoże się on nam uporać ze wszelkimi zabrudzeniami. Warto sprawdzić jak działają jego kółka oraz odkurzać nim stabilne powierzchnie. Powinniśmy także ograniczyć do minimum wykonywanie gwałtownych ruchów, czy też ryzykownych ewolucji, gdyż w środku naszego urządzenia znajduje się woda. Ze względu na spory hałas lepiej odkurzać w dzień niż późno wieczorem, czy też wcześnie rano, tak aby nikt nie miał do nas pretensji. Pamiętajmy także o tym, że kabel naszego odkurzacza ma określoną długość, co powinniśmy uwzględnić podczas jego zakupu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza z filtrem wodnym?

Jak każde urządzenie, tak i odkurzacz z filtrem wodnym ma swoją wagę i rozmiar. Zwracajmy więc na to uwagę. Obsługa i manewrowanie takim odkurzaczem jest nieco trudniejsze niż jego zwyczajnymi odpowiednikami, pozbawionymi filtra z wodą. Kupując urządzenie warto też zastanowić się nad różnymi dodatkowymi funkcjami, które mogą nam się przydać. Jeśli posiadamy w domu dywany oraz gęste wykładziny, kupujmy urządzenia o mocy przynajmniej ośmiuset watów. To nam zapewni odpowiednie wyczyszczenie takich powierzchni. Im więcej będziemy wiedzieć na temat urządzenia, które zamierzamy nabyć, tym lepszą decyzję podejmiemy. Najważniejsze byśmy wybrali taki odkurzacz, który pozwoli nam zachować czystość w mieszkaniu i z którego będziemy w pełni zadowoleni. Czyste powietrze w naszym najbliższym otoczeniu jest tego warte.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.