Zamontowane okna aluminiowe w dużym domu

Okna typu PCV oraz okna drewniane, mimo licznych zalet, posiadają niestety także wady oraz mankamenty. Na szczęście jednak nie jest to jedyna opcja w zakresie nowoczesnej stolarki okiennej. Jakie mamy jeszcze inne możliwości? Okna wykonane z aluminium. Dziś kilka słów o tym, czy warto w taki materiał zainwestować i jak sprawdzą się w codziennym życiu.

Jakie zalety posiadają okna wykonane z aluminium?

Aluminium to bardzo solidny oraz trwały metal, który nie rdzewieje, nie ulega zawilgoceniu i nie pokrywa go pleśń, zatem świetnie sprawdza się w roli budulca na ramy okienne. Można z jego pomocą tworzyć okna w najróżniejszej wielkości i kształtach, ponieważ jest bardzo podatny na formowanie, w tym także drzwi tarasowe i duże przeszklenia, co obecnie jest szczególnie modne i pasuje idealnie do nowoczesnych domów w loftowym klimacie.

Umożliwiają także zastosowanie konstrukcji o naprawdę wąskich, niemal niewidocznych ramach, co prezentuje się niezwykle stylowo oraz estetycznie. Okna aluminiowe są bardzo odporne na działanie najróżniejszych czynników atmosferycznych – nie straszny im mróz, śnieg, intensywne opady, czy grad, a także promieniowanie słoneczne.

Są bardzo uniwersalna oraz wytrzymałe – świetnie odnajdą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, firmach, halach, czy też hotelach albo restauracjach. Są lekkie, a jednocześnie bardzo stabilne i wytrzymałe. Są także energooszczędne i pozwalają zachować odpowiednią izolacją termiczną, a tym samym zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu, czy też biura.

Czy okna aluminiowe są trudne w pielęgnacji?

Absolutnie nie! To zatem świetny wybór dla osób, które niekoniecznie mają czas na to, aby ciągle czyścić okna lub w specjalny sposób je zabezpieczać. Nie wymagają olejowania i innych zabiegów konserwacyjnych, jak na przykład okna drewniane. Wystarczy im w miarę regularne oczyszczanie z przylegających zabrudzeń i kurzu, około dwa razy do roku wodą z delikatnym detergentem.

Choć okna aluminiowe są nieco droższe w porównaniu do tych wykonanych z innych materiałów, są jednocześnie o wiele solidniejsze i bezproblemowe w codziennym użytkowaniu. Warto rozważyć wybór właśnie tego materiału, który oprócz tego, że wykazuje świetnie właściwości techniczne, prezentuje się także niezwykle estetycznie i może występować w kilku różnych wariantach – w formie lakierowanej lub anodowanej, zatem bardziej błyszczącej albo matowej, a także w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu można perfekcyjnie dopasować je do własnych potrzeb.

źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.