Zamontowana pompa ciepła w domu do ogrzewania

Pompa ciepła to jedno z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań do ogrzewania budynków na rynku. Nic dziwnego. Nie wytwarza szkodliwych substancji a do swojej pracy wykorzystuje… powietrze.

Pompy ciepła to urządzenia nie do przecenienia. Nie emitują spalin w miejscu instalacji, w ponad 75 proc. wykorzystują darmową energię z powietrza a w stosunku do kotła gazowego przeciętna emisja dwutlenku węgla powodowana użytkowaniem urządzenia jest o 20% niższa. A to dopiero początek ich zalet…

Pompa ciepła – jakie daje korzyści?

Pompy ciepła są bardzo ciche, a na dodatek nie zajmują dużo miejsca. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że mogą być zamontowane niemal w każdym budynku, a na dodatek są proste i łatwe w montażu – wystarczy połączyć jednostkę zewnętrzną z hydromodułem za pomocą przewodu elektrycznego a następnie podłączyć hydromoduł do gniazdka wtykowego. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu przy montażu jest bliskie zeru!

Urządzenia te mają ponadto wysokie klasy energetyczne przez co zużywają niewiele prądu. Co więcej, świetnie współpracują z instalacją fotowoltaiczną, dzięki której mogą w tani i ekologiczny sposób uzyskać energię elektryczną potrzebną do pracy.

Kolejną ich zaletą jest to, że służą nie tylko do ogrzewania domów. Latem mogą także chłodzić pomieszczenia!

Co więcej, na ich zakup można otrzymać dotację z programu “Czyste powietrze”, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Ekologia przede wszystkim!

Przy zakupie pompy ciepła warto wybierać urządzenia od producentów z wieloletnim doświadczeniem. Wówczas mamy pewność, że wykorzystano w nich najlepsze rozwiązania i użyto najlepszych materiałów, a urządzenie będzie nam służyło przez wiele lat.

Wybierając pompę ciepła warto zwrócić uwagę na COP. Wysokie COP oznacza niższe koszty ogrzewania!

Istotny jest też rodzaj czynnika. W dobrych pompach stosowany jest naturalny czynnik r290 – propan, którego dobre właściwości termodynamiczne pozwalają na osiągnięcie najwyższych współczynników efektywności COP – zwłaszcza w niskich temperaturach zewnętrznych i przy wysokiej temperaturze zasilania wody grzewczej. Czynnik ten jest neutralny dla warstwy ozonowej. Jest jednym z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych dla środowiska czynników chłodniczych na rynku.

Pompa ciepła to świetna inwestycja, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Świadczą o tym m.in. opinie klientów. Ponad 95 proc. z nich nie chciałoby innego rozwiązania w swoim domu! Dobrej jakości pompy ciepła znajdziesz na https://www.defro.pl/p,288,pompa-ciepla-dhp.html .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.