tkanina antybakteryjna

Osoby, które zwracają baczną uwagę na jakość tekstyliów, którymi się otaczają, mogą wybrać do swoich projektów krawieckich tkaniny antybakteryjne. Jest to kolekcja produktów z serii Magic Home odznaczająca się łatwym czyszczeniem, ochroną przed wirusami, a także wysokim poziomem bezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt. Dowiedz się więcej o kolekcji.

Jeżeli pyłki i roztocza gromadzące się w tkaninach są dla Ciebie problemem, to na etapie wyboru materiału obiciowego czy dekoracyjnego zwróć uwagę na oznaczenia producenta. W sklepie Kameleon.pro pojawiły się kolekcje produktów antybakteryjnych z serii Magic Home.

Czym charakteryzują się tkaniny antybakteryjne?

Technologia Magic Home to jedna z innowacji, która umożliwiła wyprodukowanie tkanin antybakteryjnych. Co w praktyce oznacza to stwierdzenie? Materiały są nie tylko trudnopalne, ale przede wszystkim łatwe w utrzymaniu czystości i hydrofobowe. Tym, co wyróżnia je na tle konkurencji jest powłoka zewnętrzna Virus Protect zapewniająca wysoki poziom ochrony przed grzybami, bakteriami i wirusami, które wywołują infekcję lub reakcje alergiczne. Aktywne cząsteczki tkaniny nie tylko zabezpieczają, lecz skutecznie niszczą drobnoustroje, dezynfekując tym samym np. powierzchnię siedziska na kanapie czy zasłon. Wypoczywasz w świeżym i czystym otoczeniu. W razie pojawienia się większych zabrudzeń mebel czy dekorację wyczyścisz szybko i dokładnie, będziesz miał pewność, że w zakamarkach nie gromadzą się zanieczyszczenia szkodliwe dla Ciebie i Twoich bliskich.

fotel z tkaniny antybakteryjnej

Tkaniny przyjazne zwierzętom

A jeśli mowa o bliskich, to ważną cechą tkanin antybakteryjnych jest to, że są przyjazne zwierzętom. Potwierdzają to przeprowadzone testy laboratoryjne wykazujące wysoką odporność materiału na zaciągnięcia spowodowane przez ostre pazury. Usuwanie z powierzchni kanapy czy fotela sierści także nie sprawia większych trudności.  Odbywa się po prostu przy pomocy niewielkiej ilości wody i odrobiny środka piorącego. Efekty są szybkie i zdumiewające, ponieważ zabrudzenia nie wnikają do głębszych warstw materiału. Zatrzymywane są na zewnątrz za sprawą włókien pokrytych specjalnymi molekułami. Zanieczyszczenia osadzają się zatem na powierzchni i nie powodują większych zniszczeń.

Wytrzymałość tkaniny antybakteryjnych

Tkaniny antybakteryjne mają doskonałe parametry także na innych obszarach. Dzięki większej gramaturze są odporne na ścieranie, zaciąganie, rozciąganie i tarcie. Zachowują swoją formę i kolor nawet pod wpływem intensywnej eksploatacji. Jako materiał obiciowy mebli wypoczynkowych nie blakną pod wpływem światła i są trudnopalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.