Mężczyzna siedzi w samochodzie dostawczym

Czy rozważasz zakup samochodu dostawczego? Ciągle się wahasz i nie wiesz które z aut dostawczych będzie odpowiednie dla twoich oczekiwań? Auta dostawcze to znakomite rozwiązanie dla firmy w niemal każdej branży. Znacznie ułatwiają one funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a w niektórych sektorach wręcz są one niezbędne. Samochody dostawcze swoją popularność zawdzięczają sporej ładowności połączonej z łatwością manewrowania. Dzięki temu także w miastach samochody dostawcze stają się funkcjonalne, tym bardziej, że nowsze modele wyposażone są w czujnik parkowania. Tego typu pojazdów możemy używać do transportu osób lub towaru oraz do innych wyspecjalizowanych zadań.

  1. Rodzaje naczep w samochodach dostawczych
  2. Czym się kierować przy wyborze samochodu dostawczego
  3. Używany samochód dostawczy

1. Rodzaje naczep w samochodach dostawczych

Samochody dostawcze to rodzaj samochodów ciężarowych przystosowane do warunków miejskich, które pomagają usprawnić działanie naszej firmy oraz lepiej dopasowywać usługi do potrzeb naszego klienta. Tego typu auta możemy podzielić na różne rodzaje w zależności od ich przeznaczenia:

  • Samochody posiadające nadwozie furgonowe – przypominające wyglądem minibusa. Załadunek do samochodu odbywa się zwykle poprzez tylne drzwi. Istnieją jednak modele, w których stosuje się przesuwne drzwi boczne. Pojazdy mogą być przystosowane do konkretnego towaru i mogą służyć jako chłodnie po zainstalowaniu w nich odpowiedniego systemu chłodzenia.
  • Samochody posiadające naczepę lub kontenery – przy zastosowaniu zabudowy tego typu istnieje możliwość utrzymywania niskiej lub wysokiej temperatury oraz zamontowanie w zabudowie specjalistycznego sprzętu.
  • Samochody dostawcze z plandeką – plandeki są jednym z najstarszych rozwiązań stosowanych w samochodach dostawczych, jednak wciąż popularnych w branży dostawczej. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest łatwy dostęp do towaru oraz możliwość wyładowania go z każdej strony.
  • Samochody dostawcze z odkrytą naczepą – przy tego rodzaju naczep często stosuje się w mechanizm wychylający, dzięki czemu auto może być używane jako mała wywrotka.

2. Czym się kierować przy wyborze samochodu dostawczego

Jedną z największych zalet samochodów dostawczych jest to, że możemy dostosować pojazd do indywidualnych potrzeb naszych lub naszej firmy. Przy tym zachowują one mobilność i pozwalają na dojazd do miejsc niedostępnych dla większych ciężarówek. Przed wyborem odpowiedniego pojazdu należy zbadać nasze potrzeby oraz wiedzieć do jakich celów wykorzystywany będzie samochód.

Wymiary aut różnią się i zależne są od producenta oraz konkretnego modelu. Zwykle osiągają od ok. 3,8m do ok. 7,5m długości. Średnia ładowność pojazdów wynosi od 1200 do 3000kg. Samochody przeznaczone do przewożenia osób posiadają od 8 do 12 miejsc siedzących.

3. Używany samochód dostawczy

Na rynku z łatwością możemy znaleźć różnych sprzedawców oferujących używane samochody dostawcze. Zakup samochodów poleasingowych oraz używanych może okazać się dobrym rozwiązaniem, którego potrzebujesz. A przy tym jest zupełnie bezpieczne. W ofercie sprzedawców znajdziesz między innymi takie marki jak Mercedes, Ford, Peugeot, Opel, Fiat, czy Renault. Samochody, które znajdziemy u sprzedawców pojazdów używanych to zwykle auta kilkuletnie, które są w znakomitym stanie, w zupełności sprawne i funkcjonalne. Oferta używanych samochodów dostawczych pozwoli nam także zaoszczędzić sporą kwotę, co może okazać się kluczowe dla rozwoju naszego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.