Proste i długie schody w domu

Schody powinno się wybierać w zależności od tego, jaką ilość miejsca można na nie przeznaczyć. Można zdecydować się na budowę schodów, które zostaną wykonane przy budowie domu, ale warto również rozważyć oferty różnych producentów i wybór gotowych schodów. Te ostatnie najczęściej nie są wykończone i trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, zanim docelowo schody osiągną pożądany wygląd i staną się ozdobą pomieszczenia. Warto pamiętać, że gotowe tańsze modele nie zawsze spełnią nasze oczekiwania. Ich jakość może być, tak samo jak cena, po prostu niska.

Wybierając schody do domu jednorodzinnego, należy kierować się tym, gdzie mają zostać umiejscowione. Wiele firm w ofercie posiada zarówno schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Te ostatnie to dzisiaj nie tylko niezbędny element łączący kondygnacje, ale też część aranżacji pomieszczeń. Mogą być wykonane z drewna, ale również ze stali, granitu czy marmuru. Wszystko zależy od stylu, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzach. Schody znajdujące się na zewnątrz muszą być wytrzymałe na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wewnętrzna warstwa jest betonowa, ale na zewnątrz znajduje się, chociażby estetyczny klinkier, ładny kamień czy elegancka płytka. Musi być to tworzywo odporne na mróz i wilgoć. Warto też zdecydować się na taki produkt, który będzie bardzo odporny na ścieranie. Wówczas schody zewnętrzne będą cieszyć nas swoim pięknem przez wiele lat.

Schody wykonywane są na kilka różnych sposobów. Warto zastanowić się nad każdym z nich, aby wybrać ten sposób, który zapewni nam i naszej rodzinie należytą wygodę i bezpieczeństwo. POnadto warto zadbać, aby schody były również elementem współgrającym z wystrojem wnętrza. Niektóre z propozycji mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

Schody drewniane

Dużą zaletą schodów drewnianych jest fakt, że pasują niemal do każdego wnętrza — zarówno tego urządzonego w stylu klasycznym, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Jeśli chodzi o wybór konkretnych schodów drewnianych, warto postawić na te stworzone z krajowego drewna, np. dębowego lub bukowego. Te gatunki są niezwykle odporne i wytrzymałe. Odpowiednio zaimpregnowane będą służyć przez lata. Bardzo polecane są również bardziej egzotyczne gatunki, np. drewno wenge.

Jeśli chodzi o balustradę do schodów, do wyboru są zwykle balustrady drewniane, a także te stworzone z tworzyw sztucznych ze stalowymi linkami lub w całości ze stali. Modne są także wykonane z szyby mlecznej lub gładkiej.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są schody młynarskie, które wyglądają jak drewniana drabina pochylona pod pewnym kątem. Takie schody nie mają zwykle podstopnic, a jedynie wsporniki, stopnie i poręcze. Nie zajmują wiele miejsca, dlatego można dowolnie zagospodarować miejsce pod nimi. Można np. stworzyć małą spiżarnię lub umieścić interesująco wyglądające rośliny.

Schody stalowe

Schody modułowe składają się zwykle z kilkunastu modułów, czyli stopni połączonych wspornikami. Są bardzo proste w konstrukcji i w montażu. Sprawdzą się idealnie w domach, w których nie ma zbyt dużo miejsca. Co ważne, schody modułowe dają zwykle możliwość regulacji wysokości stopni. Do wyboru mamy schody modułowe samonośne oraz spiralne. W naszym sklepie znajdziesz m.in. schody spiralne ze stopniami z gładkiej blachy, które idealnie wpiszą się w styl industrialny, a także schody samonośne drewniane.

Schody Warszawa

Jeśli szukasz schodów, a zamówienie chcesz złożyć w Warszawie lub jej okolicach, warto zainteresować się ofertą firmy Schody Stalmar. Firma ta zajmuje się produkcją schodów stalowo drewnianych, ogrodzeń, bram, balustrad oraz wszelkiego rodzaju typowych oraz nietypowych konstrukcji stalowych. W skład świadczonych usług wchodzi również montaż wybranego rozwiązania u klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.