Artykuł sponsorowany.
Szkło jest produktem znanym od wieków, jednak dopiero rozwój odpowiednich technik wytwarzania pozwolił na jego szerokie zastosowanie w budownictwie. Obecnie, oprócz tradycyjnych przeszkleń w elementach stolarki budowlanej, spotkać można też duże powierzchnie, wykonane z tego materiału – ścianki czy balustrady. Stosowane są one zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i w obiektach komercyjnych. Ściany ze szkła pozwalają bowiem na znacznie lepsze zagospodarowanie przestrzeni biurowych i usługowych. Ich zalety powodują, że są one obecnie stosowane w obiektach o różnym przeznaczeniu.
Ściany ze szkła – zalety stosowania
Przede wszystkim należy zauważyć, że produkty tego typu świetnie współgrają z nowoczesnym designem. Bardzo często ściany ze szkła są więc stosowane w pomieszczeniach biurowych o tym właśnie stylu. Niezwykle istotny jest również fakt, że rozwiązanie to nie powoduje – w odróżnieniu od tradycyjnych ścianek działowych – optycznego zmniejszenia powierzchni. Przestrzeń biurowa czy usługowa znakomicie prezentuje się więc w przypadku ich zastosowania.
Równie istotny jest praktyczny aspekt ich użycia. Najczęściej we wnętrzach komercyjnych stosuje się ściany ze szkła, które tworzą zamknięte, dźwiękoszczelne pomieszczenia. Umożliwia to zarówno poufne omawianie spraw z kontrahentami, jak i prowadzenie w takiej właśnie przestrzeni szkoleń czy konferencji.
Dźwiękoszczelne ściany ze szkła są również elementem wystroju biura, który może znacząco podnieść wydajność zatrudnionych w nim osób. Hałas, który w naturalny sposób powstaje podczas pracy w dużych skupiskach ludzkich, utrudnia zarówno komunikację pomiędzy poszczególnymi pracownikami, jak i skupienie się na wykonywanych zadaniach. Jego eliminacja prowadzi więc do zwiększenia efektywności personelu. W tym kontekście montaż ściany ze szkła może być rozpatrywany jako inwestycja, która zwróci się w krótkim czasie.
Mocowanie elementów szklanych
Zarówno omówione wyżej ściany ze szkła, jak i inne elementy konstrukcyjne z tego materiału, wymagają specjalistycznych rozwiązań, które umożliwią ich montaż. Warto zadbać o to, by służące do tego materiały prezentowały najwyższą jakość, bowiem to od nich w dużej mierze zależy trwałość całej konstrukcji oraz jej estetyka. Ze środków dobrej klasy, służących do wykonywania łączeń elementów szklanych, warto wymienić na przykład produkowany przez firmę Lakma klej do luster. Jego użycie nie jest ograniczone – wbrew nazwie – tylko i wyłącznie do mocowania powierzchni zwierciadlanych. Równie dobrze można użyć tego produktu do układania szklanej mozaiki lub łączenia innych elementów, wykonanych ze szkła.
Warto wiedzieć, że produkowany przez firmę Lakma klej do luster jest też jednym z bardziej uniwersalnych środków montażowych. Pozwala on na uzyskanie trwałego łączenia szkła z takimi przykładowo powierzchniami jak drewno, beton, płytki ceramiczne czy metal. Jego zastosowanie jest więc niezwykle wydajnym sposobem na szybkie przeprowadzenie prac w zakresie klejenia elementów, wykonanych w całości lub części z tafli szklanych.