System Master kay używany w domu

Odpowiednie zabezpieczenie budynku jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeżeli przechowujemy w nim cenne przedmioty. W tym celu można zastosować szereg zabezpieczeń, które pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa. Jednym z nich jest system Master Key.

Wkładki i klucze w systemie Master Key

Jednym z ciekawych rozwiązań mogą być specjalnie tworzone wkładki i klucze w systemie Master Key. W tym celu wykorzystuje się wysokiej jakości elementy, które pozwalają na stworzenie skutecznych i bezpiecznych zamknięć, np. do drzwi. W tym celu wykorzystuje się wysokiej jakości wkładki i klucze jak choćby EVVA 4KS, czy równie ceniona EVVA MCS. Stosując tego typu podzespoły lub innych, cenionych producentów, można wpłynąć na bezpieczeństwo, ale także i wygodę.

Klucze w systemie Master Key pozwalają na otwieranie wielu wkładek, przy pomocy tylko jednego klucza. Dzieje się tak poprzez przystosowanie wkładek do współpracy z konkretnym kluczem. Co ważne – klucze można poziomować. To sprawia, że jeden klucz może otworzyć każdy zamek w systemie, ale inny (z niższym poziomem dostępu) otworzy już tylko wybrane zamki. Taki system sprawdzi się w domu, budynku firmowym, a także użyteczności publicznej. W przypadku niektórych system, nawet po ich powstaniu, można je rozbudowywać – o ile pozwala na to technologia i możliwości systemu.

Kiedy warto zainwestować w system Master Key?

Jest to rozwiązanie zdecydowanie dla osób, które na co dzień posiadają wiele kluczy – do różnych zamków. Stosując ten system, można pozbyć się wielu z nich, zwłaszcza jeżeli np. posiadamy dom i budynek firmowy. Wtedy jesteśmy w stanie dostosować system wkładek i klucza tak, by nie trzeba było mieć oddzielnego do każdych drzwi, furtki, itd.

Dodatkowo domownicy oraz pracownicy mogą posiadać klucze o niższym poziomie dostępu, co pozwoli uniknąć wtargnięć do miejsc, gdzie dana osoba nie powinna mieć dostępu. Wtedy np. dziecko może mieć dostęp tylko do furtki, drzwi wejściowych i swojego pokoju, a my nie musimy się martwić, że wejdzie do garażu czy składzika z narzędziami.

Wybierając firmę, która doskonale zna się na tworzeniu systemów Master Key, warto dobrać odpowiednie podzespoły, by cieszyć się nie tylko niezawodnością, ale również bezpieczeństwem. Dlatego przed zakupem, warto sprawdzić, które wkładki i klucze oferują wysoki poziom zabezpieczeń, są np. chronione patentem czy posiadają nowoczesny system zabezpieczeń lub wzmocnioną konstrukcję. W przypadku kłopotu z doborem, warto odezwać się do działu obsługi klienta takiej firmy, by poprosić o pomoc z doborem odpowiedniego rozwiązania, do potrzeb jakie się pojawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.