Kobieta tworzy plan aranżacji wnętrza

Artykuł partnera.

Wystrój wnętrz jest uzależniony od indywidualnych preferencji domowników, właścicieli biur i gabinetów czy też lokali użytkowych. Niektórzy za aranżację poszczególnych pomieszczeń zabierają się samodzielnie, a inni wolą zlecić to zadanie doświadczonym profesjonalistom. Rozwiązaniem jest oczywiście biuro architektoniczne, do którego można zwrócić się po pomoc o zaaranżowanie sypialni, pokoju gościnnego, całego mieszkania i domu lub też biurowca.

Jaki styl aranżacyjny wybrać? Przydatne wskazówki

Obecnie dużą popularnością cieszą się różne style aranżacyjne. Warto znać ich najmocniejsze strony, aby móc je swobodnie porównać i dobrać dla siebie najkorzystniejszą propozycję. Oto kilka ciekawych przykładów:

  • styl skandynawski – jeden z najbardziej uniwersalnych, nadaje się praktycznie do każdego mieszkania oraz biura. Wnętrza są aranżowane na jasne kolory (biel, jasny niebieski i szarość) i jest to sukcesywne połączenie prostoty z elegancją. W stylu skandynawskim nie stawia się na zbyt dużą ilość dodatków. Nie ma przeszkód, aby inwestować we wzorzyste elementy dekoracyjne (np. poduszki),
  • styl loftowy – na pierwszy plan wysuwają się rozmaite elementy konstrukcyjne. Styl ten jest nieco surowy, lecz zarazem niesie za sobą odrobinę przytulności i rodzinnego ciepła. Pojawiają się w nim motywy industrialne. Jeśli chodzi o dobór kolorów, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na biel, czerń i szarość,
  • styl klasyczny – jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczony dla zwolenników klasycznych aranżacji. Stosuje się go zwłaszcza na nieco większej przestrzeni. Charakteryzuje się stonowanymi barwami i symetrią,
  • styl eklektyczny – połączenie kilku różnych rozwiązań. Dużą rolę odgrywają elementy, które na „pierwszy rzut oka” za bardzo do siebie nie pasują. Potrzebne jest jednak spore doświadczenie, aby w aranżowanych miejscach nie zapanował chaos.

Oczywiście powyższe możliwości to tylko niektóre z atrakcyjniejszych pomysłów. Poza nimi można zdecydować się m.in. na styl rustykalny (wiejski i zgodny z naturą rytm życia), angielski (romantyczny, wiejski oraz wiktoriański) czy też glamour (styl, luksus i przepych).

Aranżacja wnętrz – na czym skupić swoją uwagę?

Aranżując poszczególne wnętrza warto skupić się na tym, aby zadbać o ich funkcjonalność. Pomieszczenia mają nie tylko ładnie wyglądać, ale również komfortowe w użytkowaniu. Domownicy mają się w nich czuć dobrze oraz bezpiecznie. Z mieszkania lub biura powinno się korzystać bezproblemowo.

Wykwalifikowani architekci z Poznania zatroszczą się o to, aby doradzić zainteresowanym klientom i rozwiać ich wątpliwości. Trzeba pamiętać o tym, że na nieco mniejszych przestrzeniach nie powinno się stawiać na dużą ilość dodatków. Całość nie prezentuje się w tym przypadku zbyt estetycznie i schludnie. 

Niebagatelną rolę pełni również umiejętny dobór elementów zabezpieczających, np. w mieszkaniach, w których na co dzień przebywają dzieci. Sprawdza się to m.in. w salonach ze schodami, kuchniach oraz łazienkach. Zwykli domownicy nie posiadają na ten temat wystarczającej wiedzy, dlatego warto bazować na doświadczeniu i umiejętnościach fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.