Przygotowane mieszkanie do zamieszkania w Lublinie

Artykuł partnera.

Szukasz mieszkania i zastanawiasz się, czy warto zamieszkać w Lublinie? Chcesz dowiedzieć się, które dzielnice są najbezpieczniejsze i cieszą się najlepszą sławą? A może chciałbyś kupić mieszkanie nie w najdroższej lokalizacji, ale w spokojnej okolicy, z dobrym dojazdem do Centrum i innych dzielnic oraz placówkami medycznymi i szkolnymi w pobliżu? Zapraszamy do lektury przeglądu dzielnic najczęściej wybieranych przez mieszkańców i deweloperów w Lublinie.

Felin – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy Lublina?

Obecnie Felin jest ulubioną dzielnicą deweloperów w Lublinie – ale też najdroższą. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi tutaj niemal 9 tys. zł. Ceny wynikają z dysproporcji mieszkań z rynku pierwotnego do tych z rynku wtórnego – nowych jest o wiele więcej. Czy warto tyle zapłacić? To lokalizacja dla osób lubiących spokój, ale też… posiadających samochód. Niestety, dojazd z Felina do innych części miasta i Centrum jest daleki. To nowa dzielnica, więc nie znajdziemy tu takiej liczby punktów gastronomicznych, usługowych czy placówek medycznych, jak w starszych dzielnicach.

Węglin Południowy – nowe osiedla mieszkalne w Lublinie

Jedną z lepszych dzielnic na inwestycję dewelopera w Lublinie jest Węglin, zlokalizowany na drugim, południowo-zachodnim krańcu miasta. Najnowszą częścią dzielnicy jest Węglinek i obecnie to tu znajdziemy największą ofertę mieszkań. Ich ceny również nie należą do najniższych, ale dojazd do innych części miasta jest lepszy niż z Felina. Znajdziemy tu szkoły (w tym nową, dużą podstawówkę), przedszkola, sklepy, a w pobliżu niewielkie galerie oraz placówki medyczne. Deweloperzy wybierają to miejsce w Lublinie także ze względu na bliskość lasu, na terenie którego mieszkańcy mogą wypoczywać. 

Sławin – mieszkania blisko Centrum Lublina

Dobrą renomą, nie tylko w ostatnich latach, cieszy się dzielnica Sławin. Mieszkania w tej lokalizacji również nie należą do najtańszych, ale lubelscy deweloperzy wciąż wybierają to miejsce pod nowe inwestycje ze względu na bliskość do Centrum miasta oraz rozwiniętą infrastrukturę, a sami mieszkańcy ocenili je jako najbezpieczniejsze w Lublinie. W pobliżu mieszczą się uczelnie, międzynarodowe firmy, sklepy, przedszkola, placówki medyczne i punkty gastronomiczne. Lokalizacja cechuje się dobrym skomunikowaniem linii autobusowych, ale też bliskością ważnych arterii miejskich – np. drogi wylotowej z Lublina na Warszawę. 

Czy warto kupić mieszkanie w Lublinie?

Pod względem bezpieczeństwa mieszkańcy Lublina oceniają swoje miasto bardzo dobrze. Najwyżej w rankingu dzielnic plasują się Czuby Południowe, Sławin i Węglin Północny, najsłabiej natomiast wypadł Kośminek, Kalinowszczyzna i Tatary. Lublin jest też jednym z najzieleńszych dużych miast w Polsce – choć kupując mieszkanie w ścisłym centrum lub w dzielnicach przemysłowych z pewnością na ilość zieleni moglibyśmy narzekać. Stolica Polski Wschodniej i największe miasto po tej stronie Wisły ma do zaoferowania swoim mieszkańcom wiele – a za sprawą lubelskich deweloperów – także wiele atrakcyjnych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.