Zamontowana wisząca lampa w wysokim pomieszczeniu w domu

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów w każdym domu – warto więc wybrać je w takim stylu, który będzie pasował do całości wyposażenia. Ważne jest też wybranie takich lamp, które są dopasowane do wysokości mieszkania.

Jakie lampy wiszące wybrać do niskiego pomieszczenia?

Niskie mieszkania, np. takie, które znajdują się w nieco starszym budownictwie, nie pozwalają na umieszczanie w nich długich, wiszących lamp. Niski sufit lub sufit podwieszany nie sprawiają jednak, że jesteśmy zmuszeni do umieszczania jedynie punktów świetlnych lub lamp stojących. Istnieją nieco krótsze, lampy wiszace, które oświetlą pomieszczenie, a jednocześnie sprawią, że pokój nie będzie wydawał się jeszcze niższy. Dobrym wyjściem jest lampa typu „pająk”. Punkty świetlne są umieszczone w niewielkich kloszach przy suficie. Tak rozłożone oświetlenie sprawia, że światło dociera do każdego miejsca i doświetla również ściany. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są lampy podłogowe – oświetlenie jest umieszczone w listwach w podłodze. Będzie to rodzaj nowoczesnej dekoracji, ale również sposób na doświetlenie korytarza.

Sprawdzą się również lampy na szynach oraz przy sufitach, które nie przytłoczą pomieszczenia i nie skrócą go optycznie. Światło powinno być w nich skierowane na boki, a nie na dół, ponieważ w innym wypadku skupi się ono na jeden punkt pokoju. Ściany również nie będą dobrze oświetlone, dlatego warto wybrać lampy z kilkoma punktami świetlnymi, rozmieszczonymi równomiernie. Należy również wystrzegać się ciemnych kloszy, ponieważ mogą one zbyt mocno przytłumić światło żarówki.

Do salonu z niskim sufitem idealne są lampy stojące – można je umieszczać koło sofy lub przy regale z książkami. To uzupełniająca lampa do oświetlenia sufitowego oraz alternatywa dla lamp na stół lub biurko. Mogą one mieć formę nieruchomego punktu świetlnego, ale również ruchomego, umieszczonego na zginanym ramieniu. Dzięki niemu można nakierować światło tam, gdzie jest ono potrzebne, czyli np. przy stole lub biurku, gdzie pracujemy lub czytamy.

Lampy do wysokiego pomieszczenia

Przy pokojach z wysokim sufitem możemy wybrać bardziej okazałe lampy, o nieco wyższych przewodach. Wiele modeli takich lamp posiada regulowane przewody, dzięki czemu łatwiej jest je dopasować do danego pomieszczenia. Długie lampy, o niestandardowym kształcie lub szerokim kloszu, są idealne nad stół w jadalni. To centralne miejsce tego pomieszczenia, które skupia uwagę, a także powinno być dobrze doświetlone.

Firma Aldex – polski producent i sprzedawca designerskich lamp, oferuje oryginalne lampy wiszące z pięknymi abażurami. Oryginalna lampa Nature Light posiada zaokrąglony abażur z ciekawą fakturą, który nadaje lampie artystycznego wyrazu.

W wysokich pomieszczeniach należy unikać bardzo krótkich lamp lub plafonów, które zostaną przytłoczone przez inne dodatki i mogą zginąć wśród mebli. Z kolei dłuższe lampy oraz oświetlenie o dużych kloszach lub abażurach, będą dobrze widoczne, a także dadzą odpowiednie oświetlenie pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.