Ogrzewanie podczerwienią.

Niższe koszty eksploatacji, zerowa emisja CO2, a na co dzień przyjemne ciepło pod stopami i zdrowe powietrze w domu. To tylko kilka powodów, dla których montaż ogrzewania na podczerwień będzie udaną inwestycją. Dlaczego powinieneś postawić na ten efektywny, oszczędny i ekologiczny system?

Ekologiczne, oszczędne, bezawaryjne – dlatego warto wybrać ogrzewanie podczerwienią

W ogrzewaniu opartym na podczerwieni wykorzystuje się zjawisko wytwarzania ciepła w wyniku oporu elektrycznego w materiale doskonale czarnym. W ten sposób powstaje długie promieniowanie podczerwone, które oddaje ciepło bezpośrednio do przedmiotów i osób w otoczeniu. Nie wywołuje ruchu powietrza, nie unosi kurzu.

To zjawisko znane i wykorzystywane od lat w medycynie, nauce czy przemyśle. Dopiero niedawno jednak promieniowania podczerwonego zaczęto używać jako źródła ciepła w ogrzewaniu podłogowym. To innowacyjne rozwiązanie dla wielu jest wciąż nowością, ale w ostatnich latach zyskuje ono coraz więcej zwolenników.

Na jakie korzyści możesz liczyć, decydując się na ogrzewanie podczerwienią?

    • Niskie koszty instalacji i eksploatacji: instalując folię grzewczą lub grzejnik na podczerwień, nie płacisz za prace ziemne i budowlane związane z przyłączem gazu, za budowę komina spalinowego, serwisowanie systemu grzewczego. Co więcej, ogrzewanie na podczerwień można zasilać prądem z fotowoltaiki, by dodatkowo ograniczyć koszty związane z eksploatacją.
    • Ekologiczne, przyjazne środowisku rozwiązanie: ogrzewanie oparte na podczerwieni nie zużywa gazu, węgla i innych rodzajów paliwa. Zapewnia zatem zerową emisję CO2, co jest obecnie wspierane przez dofinansowania i ważne dla nas wszystkich.
    • Równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia: inaczej niż w przypadku tradycyjnych grzejników, niosąca ciepło podczerwień dociera natychmiast do wszystkich osób i miejsc w pokoju. Ogrzewanie na podczerwień działa szybko i umożliwia precyzyjne dostosowanie temperatury do potrzeb.
    • Pozytywny wpływ na zdrowie domowników: ogrzewanie na podczerwień nie wysusza powietrza, tworzy korzystny dla zdrowia mikroklimat, nie wywołuje ruchów konwekcyjnych przenoszących alergeny w powietrzu.
    • Przyjazne środowisko dla rozwoju roślin doniczkowych: to drobiazg, który jednak może stanowić ważny argument dla osób, które lubią otaczać się zielenią i dbać o kwiaty w domu – zieleń rozwija się bujniej pod wpływem podczerwieni.

Folie grzewcze to innowacyjne rozwiązanie w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego

Folie grzewcze Heat Decor to innowacja w systemach ogrzewania podłogowego. Klasyczna podłogówka rozprowadzania ciepło od pieca po całym domku licznymi  rurkami z cieczą. Folia grzewcza generuje ogrzewającą pomieszczenie podczerwień bezpośrednio pod podłogą, dyskretnie i bezszelestnie, na zawołanie.

Gdzie najlepiej sprawdzają się folie grzewcze? Możliwości zastosowania takiego systemu ogrzewania jest wiele: domy i mieszkania, restauracje, szkoły, przedszkola, budynki dla zwierząt hodowlanych w gospodarstwach rolnych, a także zabytki. Ten system ogrzewania znalazł zastosowanie w wielu np. liczących kilka wieków kościołach. Dlaczego? Bo jest najmniej inwazyjny dla architektury, wymaga najmniej ingerencji w budynek i jest przyjazny dla ludzi. Co więcej: równomierne ogrzewanie i brak ruchów konwekcyjnych powietrza zapobiegają powstawaniu czarnych plam osadzającego się kurzu, które pojawiają się wokół źródeł klasycznego ogrzewania.

Folia grzewcza jest najczęściej podstawą systemu ogrzewania podłogowego ale ma też inne zastosowania. W budynkach mieszkalnych można zamontować ją również na ścianach czy na suficie albo… pod blatem kuchennego stołu! W przemyśle, rolnictwie, produkcji czy gastronomii wykorzystuje się folie grzejne do ogrzewania suszarni, inkubatorów, szafek, blatów, klatek i terrariów dla zwierząt.

Planujesz budowę lub remont? To dobry moment, by wykorzystać możliwości, jakie dają innowacyjne folie grzewcze! Skontaktuj się ze specjalistami Heat Decor, by porozmawiać o szczegółach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.