Zamontowane drzwi zewnętrzne do domu

Artykuł sponsorowany.

Gorące pachnące rosą o poranku i maciejką o zmierzchu lato to już tylko mgliste wspomnienie. Nadszedł czas chłodu. Zamiast spacerować radośnie w słońcu, trzeba szybko skoczyć do apteki po witaminę D i zastanowić się jak zatrzymać ciepło w czterech ścianach. Za oknem szaleje inflacja, ceny energii skaczą dalej niż niegdyś Adam Małysz, zmiany klimatyczne sieją postrach! Gdzie szukać wsparcia na te trudne czasy? Najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce, zamknąć za sobą szczelnie drzwi zewnętrzne i odpowiedzialnie zadbać o domowy komfort, tak, by ciepło ani pieniądze nie uciekały z naszego domu, a środowisko nie ucierpiało.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – moc ciepła pozostaje wewnątrz

Jak nie marznąć zimą i jednocześnie zatroszczyć się o przyszłość planety? W styczniu 2021 (WT 2021 – Warunki Techniczne) wprowadzona została nowelizacja przepisów budowlanych określająca, że współczynnik przenikania ciepła, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, nie może przekroczyć wartości 1,3 W/m²K. To znaczny postęp w stosunku do poprzednich ustaleń (1,5 W/m²K) i dobry krok w kierunku świadomego oszczędzania energii.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom drzwi zewnętrzne OknoPlus już od progu pozwalają osiągnąć lepszy bilans cieplny, a co za tym idzie, ograniczyć straty energii i zmniejszyć ilość ciepła niezbędną do ogrzania budynkuwyjaśnia Anna Franczyk, ekspert marki OknoPlus.– Wniosek jest prosty – niższe rachunki zależą w ogromnej mierze od niskiego współczynnika U, który poprawia izolację i pozwala zatrzymać ciepło w pomieszczeniu ogrzewanym i na tę informację szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy drzwi wejściowe do swojego domu – dodaje.

Styl i funkcjonalność – nowy wymiar stolarki drzwiowej

Chcąc świadomie zadbać o swój dom i planetę, trzeba znaleźć takie nowoczesne drzwi zewnętrzne, które przede wszystkim odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje kwestia wizualna i tu na wszystkich miłośników designu czeka naprawdę dobra wiadomość! Wybór odpowiednich drzwi energooszczędnych nie powinien być trudny, bo producenci nie tracąc czasu ani energii, dopieszczają w szczegółach kolejne skrzydła drzwiowe, żeby spełnić najbardziej wymagające oczekiwania użytkowników.

Dokładamy wszelkich starań, żeby drzwi zewnętrzne nie tylko spełniały wymagania techniczne – zwłaszcza w przypadku budowy domów pasywnych, ale pozostały przy tym funkcjonalne, estetyczne i nie pozbawione ciekawego wzornictwa. Stąd w naszej ofercie warianty inspirowane betonem, drewnem oraz fakturą kamieniapodkreśla Anna Franczyk, ekspert OknoPlus.

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne z aluminium – coś ekstra dla energooszczędnych maksymalistów

Żeby jak najlepiej zrealizować założenia techniczne, a przy tym zadbać o estetykę i trwałość rozwiązań, producenci coraz częściej sięgają po aluminium. ALU zyskuje na popularności dzięki swojej trwałości, lekkości oraz odporności na eksploatację i warunki atmosferyczne. W przeciwieństwie do drewna nie wymaga specjalnej konserwacji i zachowuje dobry wygląd przez długie lata, więc zdobywa punkty również w temacie oszczędności! Dzięki okleinom czy malowaniu proszkowemu można wydobyć z niego każdy pożądany styl. Brzmi jak idealna propozycja na trudne czasy? I tak jest! Nowoczesne drzwi zewnętrzne ALU zapewniają znakomitą izolację akustyczną, a także termiczną. Co więcej, aluminium w pięknym stylu… uskrzydla projekt domu już od progu, zapewniając domownikom ciszę, bezpieczeństwo oraz ciepło.

Drzwi zewnętrzne

Efekt WOW! Bez wypaczeń i odkształceń

Jaki rozwiązanie sprawdzi się idealnie w przypadku oryginalnych domów energooszczędnych lub pasywnych? – Nowoczesne drzwi zewnętrzne Reveal to prawdziwy strzał w dziesiątkę – mówi Anna Franczyk, ekspert marki OknoPlus. – Nawet najbardziej wymagający inwestor da się oczarować ich niebanalnemu stylowi i nie pozostanie obojętny na doskonałe parametry użytkowe. Współczynnik przenikania ciepła wynosi bowiem 0,81 W/m2K, zaś wartość Ug szkła o grubości 48mm to 0,6 W/m2K. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik. Drzwi wejściowe z aluminium to inwestycja w przyszłość naszą, ale też kolejnych pokoleń – dodaje.

Drzwi zewnętrzne

Niekwestionowanym atutem jest bez wątpienia użycie opatentowanej technologii „antybimetal”. Drzwi zewnętrzne chronione są przed ewentualnymi deformacjami, odkształceniami czy wypaczeniami spowodowanymi przez różnice temperatur wewnątrz i na zewnątrz.

Nie da się zaprzeczyć, że najwyższa jakość parametrów wpływa na bezpieczeństwo i komfort domowników, ale dba też o aspekty ekonomiczne i ekologiczne. A wszystko to utrzymane w najlepszej stylistyce. I można krzyknąć WOW!

Energooszczędne drzwi wejściowe pozwalają spędzić spokojny wieczór na kanapie, bez koca i bez wyrzutów sumienia względem środowiska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.