Kupowanie mieszkania w odpowiedniej dzielnicy Lublina

Artykuł partnera.

Nazywany stolicą wschodniej Polski, Lublin, to prężnie rozwijające się miasto. Najstarsze, mogące pochwalić się bogatą historią, z piękną architekturą i zachwycającymi krajobrazami jest ciekawym miejscem do życia, a także zakupu mieszkania pod inwestycje. W jakiej dzielnicy opłaca się kupić nowe mieszkanie w Lublinie?

Czy warto kupić mieszkanie w Lublinie?

Lublin to prężnie rozwijające się miasto. Ściągają do niego zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci oraz obcokrajowcy. Stały rozwój miasta oraz wzrost liczby ludności na przestrzeni lat przyczynił się do tego, że w Lublinie powstaje wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. W mieście buduje się zarówno nowe wieżowce/bloki, jak i apartamentowce, szeregowce oraz domy jednorodzinne. Największym zainteresowaniem cieszą się małe kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe. Są one tańsze niż w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku a przez to atrakcyjne inwestycyjnie.

Ile kosztuje mieszkanie w Lublinie?

Średnia cena za 1m mieszkania w stolicy województwa lubelskiego wynosi 7641 zł. Najdrożej będzie trzeba zapłacić za nieruchomości w dzielnicach: Szerokie, Węglin Południowy, Wieniawa oraz Sławin.

Jakie są najlepsze dzielnice do mieszkania w Lublinie?

W rankingach Lubliniacy najczęściej za najlepsze miejsce do życia wskazują Abramowice. Jest to młoda, dynamiczna dzielnica, która stale się rozwija – również pod względem nowych inwestycji. Jako jej zalety wymienia się również dużą ilość terenów zielonych, bezpieczeństwo, niskie koszty życia, przyjazne sąsiedztwo oraz ciszę i spokój.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również mieszkania w Konstantynowie – dzielnicy położonej w zachodniej części miasta. Tę lokalizację wybierają przede wszystkim osoby stawiające na niskie koszty życia oraz łatwy dostęp do bogatej infrastruktury handlowo-usługowej. Tanie i nowe mieszkania w Lublinie znaleźć można również w takich dzielnicach jak Węglin Północny i Zemborzyce.

Gdzie kupić mieszkanie na wynajem w Lublinie?

Inwestorzy chcący zainwestować w nieruchomości w Lublinie najczęściej wybierają dzielnicę Wieniawa. Dzielnica ta proponuje szybki dojazd do największych lubelskich uczelni – KUL -u, Uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie, Uniwersytetu Przyrodniczego. Wśród studentów, szczególnie Uniwersytetu Medycznego popularne są też mieszkania na Czechowie. W dzielnicy tej mieszczą się główne budynki uczelni, a dodatkowo miejsce to jest bezpieczne, oferuje dużą ilość terenów zielonych, liczne punkty usługowo-handlowe oraz nowoczesną architekturę mieszkaniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.