Zamiana mieszkania z mniejszego na większe

Decydując się na zakup mieszkania zazwyczaj liczymy się z tym, że będzie to inwestycja na wiele lat. Czasem jednak sytuacja zmusza nas do zmiany planów, bądź podjęta decyzja okazuje się nie być adekwatna do zmian zachodzących w naszym życiu, takich jak chociażby powiększenie się rodziny. Gdy tylko zaczynamy myśleć o czymś większym czujemy lekki niepokój związany z niepewnością ile czeka nas pracy i jak to wszystko sprawnie zrealizować. Pokrótce wyjaśnimy jakie masz możliwości, gdy marzysz o zmianie mieszkania.

Zakup nowej nieruchomości od dewelopera w Lublinie i jednoczesna sprzedaż lub wynajem obecnego mieszkania

Osoby poszukujące nowego lokum, najczęściej decydują się na sprzedaż obecnej nieruchomości i skorzystanie z usług dewelopera w Lublinie, który pomaga znaleźć nowe lokum. Takie rozwiązanie pozwala na uwolnienie zainwestowanego kiedyś kapitału i przeznaczenie go na nową inwestycję. Dzięki temu możesz kupić mieszkanie bez kredytu lub z kredytem, ale w znacznie mniejszej kwocie.

Tu jednak rodzi się problem, gdzie podziać się z rodziną, gdy sprzedamy mieszkanie a nowe jeszcze nie jest gotowe. Zawsze możesz zdecydować się na chwilowy wynajem, albo dogadać się z nowym właścicielem, na odbiór mieszkania za kilka miesięcy lub wynajem do czasu przygotowania nowego lokum.

Drugie częste rozwiązanie stanowi wynajem obecnego mieszkania, które zapewnia stały dochód umożliwiający spłatę kredytu zaciągniętego na nowe mieszkanie. W tym przypadku jednak musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową i przygotować się na kilka miesięcy pomieszkiwania u rodziny, bądź wynajmowania czegoś tańszego do czasu przeprowadzki.

Zakup nowej nieruchomości i sprzedaż starej dopiero po przeprowadzce

Wiele osób decyduje się także na zakup nowego mieszkania i dopiero po zakończeniu wszystkich prac remontowych wprowadzenie się do nowej przestrzeni. Przez ten czas zajmują dotychczasowe mieszkanie z zamiarem sprzedania go po przeprowadzce. To dobre jeśli posiadasz wystarczającą zdolność kredytową, aby kupić drugą nieruchomość. Sprzedaż starego lokalu pozwoli Ci uwolnić kapitał i nadpłacić kredyt zmniejszając Twoje zobowiązanie względem banku. Jest to komfortowe rozwiązanie, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale niestety cały proces często jest bardziej kosztowny niż w innych przypadkach.

Zakup nowej nieruchomości i wynajem starej dopiero po przeprowadzce

Jeżeli posiadasz odpowiedni kapitał lub zdolność kredytową, możesz również zakupić nowe mieszkanie, a stare zacząć wynajmować po przeprowadzce do nowego lokum. Dlaczego takie rozwiązanie opłaca się wielu osobom? Największym plusem tej sytuacji jest fakt, że posiadasz dwie nieruchomości a nie jedną. Wynajmując poprzednie mieszkanie często możesz pozwolić sobie na spłatę jego zadłużenia i nadpłatę kredytu za nowe mieszkanie. Jeżeli poprzednie mieszkanie nie jest obciążone, to tym bardziej rozwiązanie ma sens, ponieważ lokatorzy pomagają Ci w dużej mierze spłacać Twoja nową nieruchomość. To rozwiązanie dla osób, którym zależy na inwestowaniu pieniędzy i utrzymywaniu kapitału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.