Testery kolorów.

Malowanie ścian wielu osobom kojarzy się z papierową czapeczką z gazety i godzinami ciężkiej pracy. Czynność ta może jednak być prosta i zaskakująco przyjemna!

  1. Jakie są sposoby na ułatwienie sobie malowania ścian?
  2. Jak powinno przebiegać odnawianie pomieszczenia?

Zapoznaj się z krótkim poradnikiem, który sprawi, że malowanie stanie się dziecinną igraszką.

Jakie są sposoby na ułatwienie sobie malowania ścian?

Aby ułatwić sobie malowanie pomieszczeń można zastosować kilka prostych sztuczek, które całkowicie odmienią ten proces.

  • Zadbaj o zabezpieczenie mebli – okrycie ich folią malarską lub całkowite wyniesienie z pomieszczenia zaoszczędzi ci pracy później, kiedy przyjdzie czas na sprzątanie. Nawet jeśli wydaje się, że nic nie zostanie zbrudzone, farba zawsze kapnie tam, gdzie nie powinna.
  • Zadbaj, by ściana została wyrównana i odpowiednio przygotowana. Dzięki temu farba będzie rozprowadzona równomiernie i będzie wyglądała dużo lepiej.
  • Dopilnuj, by na ścianie nie było zagrzybienia lub wilgoci. Jest to niebezpieczne dla zdrowia a przykrycie grzyba farbą nie rozwiąże problemu. Postaraj się dotrzeć do źródła, z którego wynika jego pojawienie się i zastosuj odpowiednie preparaty.
  • Pamiętaj, aby zabezpieczyć taśmą malarską kontakty, gniazdka i listwy podłogowe, aby nie zbrudziła ich farba.
  • Zacznij malowanie od sufitu. Dzięki temu twoje świeżo pomalowane ściany nie zbrudzi kapiąca z niego farba.
  • Nie maluj w sposób chaotyczny i nie żałuj farby – zbyt mała ilość może powodować brzydki efekt smug, które nie będą wyglądały estetycznie.
  • Zapoznaj się z radami fachowców, które znaleźć możesz na stronie https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/malowanie-scian-i-sufitow-porady-dla-poczatkujacego-malarza, a które mogą jeszcze bardziej ułatwić ci pracę.

Jak powinno przebiegać odnawianie pomieszczeń?

Kolejność odnawiania ma znaczenie. Przede wszystkim, pierwszym krokiem powinno być wyniesienie mebli i zabezpieczenie przestrzeni, a zatem przykrycie podłogi i zaklejenie taśmą kontaktów, gniazdek i innych elementów, które nie powinny zostać pomalowane. Następnie warto zadbać o odpowiednie przygotowanie ścian i sufitu poprzez wyrównanie ich powierzchni, pozbycie się rys czy dziur. Później można rozpocząć malowanie. Zawsze należy najpierw malować sufit, a dopiero potem ścianę. Warto zadbać o odpowiednią ilość farby jeszcze przed procesem odnawiania pomieszczenia, aby nie było konieczności pozostawienia pracy po rozpoczęciu. Należy także zadbać o odpowiednie wietrzenie pokojów.

Więcej porad dotyczących malowania pomieszczeń znajdziesz na stronie https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.