Prostokątny basen.

Zakup basenu ogrodowego bywa niekiedy sporym wyzwaniem. Bardzo często pojawia się przy tej okazji trudny dylemat do rozstrzygnięcia: lepiej zainwestować w basen rozporowy czy stelażowy? Czym się one różnią i który z nich jest lepszą opcją?

Baseny rozporowe i stelażowe – wygląd

Baseny rozporowe i stelażowe różnią się przede wszystkim wyglądem. Baseny rozporowe są okrągłe lub owalne. Z kolei basen stelażowy występuje jako basen prostokątny lub okrągły. Kluczową rolę w tym kontekście odgrywa konstrukcja. W przypadku modeli stelażowych jej podstawę stanowi stelaż z metalu – na nim zamocowana jest niecka. Z kolei baseny rozporowe przybierają odpowiedni kształt pod wpływem wody wlewanej przez specjalny otwór. Są też wyposażone w nadmuchiwany kołnierz.

Baseny rozporowe i stelażowe – rozmiary

 Eksperci ze sklepu S-MUMO przypominają, że jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze basenu ogrodowego jest jego wielkość. Modele stelażowe są większe od rozporowych, przez co wymagają więcej miejsca w ogrodzie. Baseny rozporowe występują w różnych opcjach, jeśli chodzi o rozmiary, dzięki czemu można w nie wyposażyć nawet nieduże posesje.

Baseny rozporowe i stelażowe – walory użytkowe

 Za najtrwalsze i najsolidniejsze uważane są baseny stelażowe – wynika to z ich konstrukcji zapewniającej zbiornikowi odpowiednią stabilność. Niemniej sporo w tym momencie zależy od jakości basenu oraz od tego, z jakich materiałów został on wykonany. Najbardziej opłacalny jest zakup basenu sygnowanego marką znanego producenta – to daje pewność, że taki produkt z powodzeniem posłuży przez co najmniej parę sezonów.

Baseny rozporowe i stelażowe – co wybrać?

 Wybór basenu ogrodowego jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Trzeba się dobrze zastanowić nad tym, ile miejsca w ogrodzie można przeznaczyć na montaż i jakie są fundusze na zakup. Decydując się na zakup basenu stelażowego, należy liczyć się ze znacznie większym wydatkiem. Porządny basen rozporowy da się już natomiast nabyć za kilkaset złotych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.