Ciemna mozaika w dużej, nowoczesnej łazience

Mozaika jest formą dekoracji prezentującej się w postaci omamentu lub obrazu. Mozaikę wykonuje się z drobnych elementów o różnej kolorystyce. Elementami do budowy takiej mozaiki mogą być drobne kamyczki lub szkło, ale stosuję się również inne surowce. Elementy są staranie przyklejane do powierzchni formując nam piękny obraz. Mozaiki to jest współcześnie dalej element sztuki artystycznej, lecz coraz częściej prostsze lub bardziej zaawansowane mozaiki można spotykać w domach. Pięknie wykonana mozaika dodaje specjalnego uroku pomieszczeniu i przykuwa uwagę gości.

Najpopularniejsze współczesne mozaiki?

Obecnie bardzo popularne stało się umieszczanie w domach mozaiki ceramicznej. Mozaiki ceramiczne są tworzone z bardzo niewielkich elementów, około od 1 do 5 cm. Zaletą takiej mozaiki są walory estetyczne, szeroki wybór kształtów, kolorów. Ten rodzaj wykonania pozwala nam tworzyć niesamowite, kolorystyczne obrazy, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku. Mozaiki ceramiczne świetnie wpasują się do kuchni w domu.

Mozaiki szklane – co to i gdzie je stosować?

Mozaika szklana składa się z drobnych szklanych elementów o różnej kolorystyce i kształtach. Dzięki jej mnogości kolorów i stylu jaki ze sobą prezentuje, mozaika szklana świetnie się wpasuję w współczesne łazienki. Mozaiki szklane, też są spotykane w kuchniach i salonach, jak i również można je układać na zewnątrz domu. W przypadku jednak układania mozaiki szklanej na zewnątrz domostwa, warto się upewnić czy ma właściwości mrozoodporne. Zaletą szklanej mozaiki jak widać jest fakt je uniwersalności w kwestii wystroju wnętrz. Bardzo popularne stało się używanie szklanej mozaiki do obudowy wanien, luster, ścian prysznicowych. Mozaika szklana może optycznie poszerzać przestrzeń lub odwrotnie, zmniejszać jeśli zdecydujemy się na szklaną mozaikę z matową powierzchnią.

Mozaiki kamienne, czyli długo trwałe wykonanie

Mozaiki kamienne to są malutkie płytki, a poszczególny element takiej mozaiki liczy sobie około 5 cm. Mozaiki kamienne są najczęściej układane przy pomocy specjalnej siatki, co ułatwia i przyspiesza prace montażowe.  Ten sposób układania gwarantuje też uniknięcie niedociągnięć. Oczywiście siatka jest stosowana do innych rodzajów mozaiki. Mozaiki z naturalnego kamienia potrafią imponująco się prezentować na ścianach, czy też podłogach domostwa. Płytki z kamienia to bardzo uniwersalny materiał, który można układać na ścianach kuchennych, łazienkowych i salonach. Kamienne mozaiki, są bardzo trwałe i odporne na wysoki i niskie temperatury. Wilgoć też nie stanowi problemu.

Mozaiki z marmuru- rodzaj kamiennej mozaiki

Mozaiki marmurowe obecnie to nowiutki trend. Ten rodzaj mozaiki świetnie wpasowuje się do salonów jako kamień dekoracyjny. Płytki wykonane z marmury trzeba jednak zaimpregnować w celu ochrony przed zaplamieniem. Marmur jest typowym dekoracyjnym kamieniem, w przypadku posadzenia go na posadzce, należy co kilka lat poddawać go renowacji.

Podsumowanie

Mozaiki szklane świetnie wpasowują się do małych pomieszczeń, takich jak łazienka. Dzięki takiej mozaice możemy optycznie poszerzyć pomieszczenie lub je zmniejszyć. Ten rodzaj wykonania dobrze się prezentuje na ścianach w kabinach prysznicowych lub jako obudowa wanny.

Mozaiki ceramiczne natomiast dobrze się prezentują w nowoczesnej eleganckiej kuchni. Ich drobne rozmiary i bogata paleta kształtów na rynku pozwala tworzyć na ścianach kuchni piękne dzieła, obrazy.

Mozaiki kamienne w których skład wchodzą kamienie naturalne jak granit, wapień, trawertyn, ale też kamienia dekoracyjne jak właśnie marmur, piaskowiec.  Ten rodzaj wykonania świetnie się nadaje na przyozdobienie zewnętrznych ścian domu z uwagi na właściwości kamienia, jak i świetnie się sprawdza jako posadzka. Do ścian wewnątrz domu, oczywiście również można go stosować, gdyż naturalny kamień potrafi dodać stylu pomieszczeniu. Mozaiki z marmuru w ostatnim czasie zyskały na popularności, więc można rozważyć ten rodzaj kamienia jako dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.