Inwestycja w nieruchomości.

O inwestowaniu w nieruchomości mówi się bardzo dużo i coraz więcej osób zaczyna się interesować tym tematem. Jednak, jak każde lokowanie kapitału, zakup nieruchomości to ryzyko i warto podejść do tego tematu strategicznie. Jak zacząć swoją przygodę z inwestowaniem. Jakie są najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę?

Przyjmuje się, że inwestycja w mieszkanie lub lokal to obecnie jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych sposobów na lokowanie kapitału. Wysoka stopa zwrotu oraz pewność zysku sprawiają, że taki sposób inwestycji z roku na rok zyskuje na popularności. Z drugiej strony jest to działanie wymagające odpowiedzialności oraz przynajmniej podstawowej znajomości tematu. Wszystko po to, aby zapewnić sobie regularne dochody i zminimalizować ryzyko. Od czego zacząć inwestowanie?

Wyznaczamy cel inwestycji

Swoją przygodę z inwestowaniem warto zacząć od zastanowienia, jak inwestycja ma wyglądać. Czy w mieszkaniu będziemy początkowo mieszkać, wynajmować je firmie na biuro czy osobom prywatnym, interesuje nas wynajem długo- czy krótkoterminowy? A może chcemy kupić lokal taniej, podnieść jego wartość i sprzedać drożej? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam wybrać swoją drogę w inwestowaniu. Warto jest kierować się swoimi możliwościami oraz osobistą sytuacją, a nie modą czy wzorowaniem się na innych inwestorach.

Określamy możliwości finansowe

Inwestowanie w nieruchomości nieuchronnie związane jest z lokowaniem kapitału, w związku z tym bardzo ważne jest określenie budżetu. Jeśli dysponujemy gotówką warto założyć, ile chcemy zainwestować. W przypadku kredytu w pierwszej kolejności musimy mieć świadomość konieczności wpłacenia wkładu własnego. W związku z tym, podchodząc do inwestowania zawsze musimy mieć zabezpieczenie w postaci gotówki. W zależności od tego, jaką kwotą dysponujemy, możemy decydować o dalszych krokach. Jeśli będziemy posiłkować się kredytem warto sprawdzić, jak wygląda nasza zdolność kredytowa, a tym samym, jakie będziemy mieć możliwości finansowania nieruchomości. Pozwoli to przygotować się na dalsze kroki i szukać lokali z właściwej półki cenowej.

Wybieramy odpowiednią nieruchomość

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria przyszedł czas na wybór nieruchomości. Zanim przejdziemy do konkretnych ofert musimy określić, jaka forma zysku nas interesuje. Jeśli chcemy wynajmować mieszkanie długoterminowo warto rozejrzeć się za lokalem w dobrej lokalizacji, np. w sąsiedztwie uczelni lub biurowców. Mieszkania na wynajem krótkoterminowy najlepiej rokują w kurortach i centrach dużych miast. Nowe mieszkania w Ciechocinku są idealnym przykładem – z pewnością nie będzie problemu z najmem takich nieruchomości.

A może chcemy otworzyć ekskluzywne SPA lub rustykalną willę gdzieś pod lasem? Sprecyzowanie rodzaju nieruchomości pomoże nam skupić się na szukaniu konkretnego celu. Oprócz atrakcyjności samego miejsca warto zrobić sobie kalkulację i sprawdzić, jakiej stopy zwrotu możemy się spodziewać w stosunku rocznym. Dopiero wtedy wybieramy kilka ofert spełniających nasze warunki i przechodzimy do kolejnych etapów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.