Mieszkanie w pobliżu Warszawy.

Rynek mieszkaniowy Warszawy jest bardzo nasycony, ceny mieszkań nawet w dzielnicach oddalonych od centrum stale rosną. Domy z ogrodami w podwarszawskich miejscowościach są jeszcze droższe, niż mieszkania w Śródmieściu. Trzecim, najkorzystniejszym cenowo, a często także bardzo wygodnym rozwiązaniem jest więc zakup mieszkania w w jednej z miejscowości aglomeracji warszawskiej.

Mieszkania pod Warszawą – nowoczesna architektura wśród zieleni

Mieszkania pod Warszawą z całą pewnością nie kojarzą się już z ponurymi blokowiskami. Architektura podwarszawskich miejscowości jest dziś bardzo nowoczesna – dorównuje poziomowi architektonicznemu Śródmieścia, często go wręcz przewyższa. Nowoczesne, śmiałe projekty przeważają dziś w domach wielorodzinnych zamożnych miast podwarszawskich – dotyczy to oczywiście tylko nowych mieszkań, które pojawiają się na rynku pierwotnym. Wiele miejscowości podwarszawskich to pełne zieleni miasta-ogrody – należą do nich np. Podkowa Leśna, Milanówek oraz znaczna część Otwocka i Mińska Mazowieckiego. Inne, jak Legionowo, Zielonka, Wołomin czy Sulejówek otoczone są mazowieckimi lasami. Mieszkania w Sulejówku, mieście pełnym zieleni, łączą w sobie zalety domów wiejskich i śródmiejskich apartamentów. Każda z tych miejscowości to dobra alternatywa dla mieszkania w Śródmieściu, niezależnie od tego, czy interesują nas niewielkie mieszkania dwupokojowe, czy luksusowe apartamenty.

Ceny mieszkań pod Warszawą

Ze względu na ich niską cenę, w miastach podwarszawskich łatwo o duże, funkcjonalne mieszkania trzypokojowe, czteropokojowe i większe, często dorównujące powierzchnią domom jednorodzinnym. Bardzo niski jest także koszt utrzymania mieszkania pod miastem, w tym podatki i wywóz śmieci: mieszkania nie są objęte miejskimi czynszami, mają jednak wszystkie ich wygody. Przeciętna cena mieszkania w stanie deweloperskim w Sulejówku to 5200 zł za m– jest więc ona ponad dwukrotnie niższa, niż w przypadku mieszkania w centrum Warszawy. Duże mieszkania trzypokojowe są oczywiście jeszcze tańsze. Warto kupić mieszkanie właśnie w jednym z miast po prawej stronie Wisły, gdzie ceny są znacząco niższe, niż w miejscowościach takich jak Konstancin-Jeziorna czy Milanówek.

Cenę obniża też fakt, że w miejscowościach podwarszawskich szeroko dostępne są mieszkania w stanie deweloperskim, które można stopniowo urządzać samodzielnie. Nie znaczy to jednak, że ceny nie będą wzrastać – przeciwnie, podwarszawskie mieszkania w stanie deweloperskim uchodzą za doskonałą lokatę kapitału, warto więc zainwestować w nie już teraz. Tanie mieszkania dwupokojowe pod Warszawą to dobry wybór dla osób rozpoczynających pracę, nie dysponujących jeszcze dużym kapitałem – są dużo wygodniejsze, niż ciasne kawalerki. W miejscowościach podwarszawskich znajdziemy jednak również luksusowe apartamenty, w tym interesujące lofty. Jeśli interesuje nas ciekawe architektonicznie, duże mieszkanie dobrym wyborem będzie np. Legionowo, w którym trwa boom budowlany. Ciszę i spokój zapewniają natomiast mniejsze miasteczka, jak Sulejówek, Halinów i Zielonka – z dobrym dojazdem do Śródmieścia.

Inne zalety mieszkań poza Warszawą

Wadą mieszkań podwarszawskich jest tylko pozornie duże oddalenie od Śródmieścia, a więc konieczność długich dojazdów do pracy. Jeśli wybierzemy mieszkanie blisko stacji kolejowej, możemy być w centrum w 30 minut, także zimą. Komfort i szybkość warszawskich kolejek dojazdowych jest porównywalny z wygodą metra – dobre połączenia ze Śródmieściem mają np. Pruszków, Sulejówek i Legionowo. Mieszkanie pod Warszawą nie wiąże się wcale z koniecznością posiadania samochodu, a jednak jego dodatkową zaletą jest duża dostępność miejsc parkingowych, często wliczonych w cenę mieszkania. Podwarszawskie miejscowości cechuje też coraz większa dynamika gospodarcza – powstają w nich dziś kina i centra handlowe, kawiarnie i restauracje, ośrodki rozrywki i nowoczesne placówki służby zdrowia. Podwarszawskie miejscowości są nie tylko spokojne, zapewniają też niezbędną infrastrukturę i wiele atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.