Mężczyzna z wiertarką remontuje mieszkanie

Prędzej, czy później w każdym mieszkaniu potrzebny jest remont, który sprawia nam ogromny problem, ze względu na ogrom obowiązków w jego czasie. By jednak ten czas stał się dla nas łatwiejszy, warto odpowiednio się do niego przygotować, mieć wszystko zaplanowane, przygotowane, tak, aby nie trzeba było się o nic martwić, tylko wykonywać kolejne etapy z listy.

Potrzebne wymiary

Aby dobrze przygotować projekt na nowe, wyremontowane mieszkanie, musimy najpierw znać dobrze wszystkie jego wymiary. Należy zmierzyć podłogi, odległości od rogu ściany do glifu okna, wysokości parapetów, wysokość pomieszczenia, długości ścian oraz kąty między ścianami. Wszystko to może się przydać, przede wszystkim do rozrysowania nowego planu pomieszczeń, do jego projektowania.

Co powinno znajdować się na planie?

Plan mieszkania powinien obejmować wszystkie punkty instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Jeśli jest taka potrzeba, dodajemy nowe i przesuwamy istniejące punkty elektryczne. Zaplanować należy, jakie najnowsze technologie pragniemy wykorzystać w pomieszczeniach i co jest potrzebne do ich przygotowania na etapie remontu.

Kosztorys

Odpowiednio wcześniej należy ułożyć najbardziej prawdopodobny kosztorys, dzięki któremu będziemy mogli określić, czy nasz budżet wystarczy na opłacenie wszystkich zaplanowanych produktów i usług. Jeśli budżet nie jest w stanie pokryć kosztów, można spróbować je obciąć rezygnując z pewnych funkcji, przedmiotów, czy też podmieniając je na nieco tańsze.

Pomysł na nowe wnętrze

Aby wiedzieć, co jest potrzebne do kupienia, co i jak powinno zostać wykonane przez ekipę budowlaną, musi zostać przygotowany plan, pomysł, do którego praca będzie podporządkowana. Aby jednak był on możliwy do realizacji, należy go skonsultować ze specjalistą. Na tym etapie przygotowania należy przemyśleć wszystko – ile mebli, jakie jakiego koloru, jakie kolory ścian, oświetlenie, jednym słowem wszystko.

Jaką porę roku wybrać na remont?

Ważne przy remoncie jest zaplanowanie odpowiedniej pory roku, w którym ma się odbyć. Nieważne jaki remont, czy częściowy, czy gruntowo, w domu, a może na zewnątrz, najlepsza porą roku na wszelkie prace remontowe jest wiosna, podczas której mamy odpowiednią temperaturę – nie jest wtedy ani zbyt gorąco, ani za zimno, co sprzyja zarówno pracownikom, jak i materiałom budowlanym, które na przykład muszą schnąć.

Poszukiwanie odpowiedniej ekipy remontowej

Dopiero po przygotowaniu wymiarów pomieszczenia, kosztorysu, planu nowych pomieszczeń, aby uniknąć podejmowania decyzji pod presją czasu, szukamy ekipy remontowej, co jest bardzo ważnym etapem przygotowania do zmian, które mają nastąpić w mieszkaniu. Od ekipy remontowej zależy wiele, warto więc skupić się na poszukiwaniach dobrej, znanej i sprawdzonej firmy, by nie musieć po niej nic poprawiać i aby na spokojnie można było oddać im mieszkanie pod opiekę, unikając przy tym dodatkowych zmartwień, że coś zostanie źle wykonane, czy też pominięte, zapomniane.

Tak przygotowani do remontów możemy spać spokojnie, nie musimy zamartwiać się, że coś pójdzie nie po naszej myśli. Wiadomo, często są różne niespodzianki podczas remontów, jednak mając podstawę, o wiele łatwiej jest nad nimi zapanować. Jeśli natomiast pragniemy wykonać prace remontowe własnoręcznie, warto zaopatrzyć się w sprzęt dobrej jakości, jaki oferuje nam marka Drillo. Przy remontach na pewno przydadzą się narzędzia takie jak bezpiecznik do prostownika, czy szlifierka mimośrodowa Graphite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.