Magazyn samoobsługowy to możliwość przechowania niepotrzebnych rzeczy

Wynajem magazynów samoobsługowych to usługa, która w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów – opcja długoterminowego najmu hali magazynowej nie jest dostępna dla wszystkich.

Kiedy warto wynająć magazyn samoobsługowy?

Na wynajem magazynu warto zdecydować się z wielu powodów. Najczęstszą przyczyną jest brak miejsca w mieszkaniu – nie każdy ma do dyspozycji duży metraż, piwnicę czy strych. Chcąc odzyskać trochę przestrzeni, sporo rzeczy trzeba zwykle wyrzucić. Dzięki magazynom samoobsługowym nie jest to konieczne, gdyż to właśnie tam można przenieść rzadko używane przedmioty. Jest to miejsce idealnie nadające się również do przechowywania sprzętu sportowego oraz wyposażenia mieszkania na czas remontu lub przeprowadzki.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Jest kilka kwestii, o których warto pamiętać, decydując się na wynajęcie magazynu. Poznań oraz inne duże miasta to na razie jedyne miejsca w Polsce, gdzie istnieje możliwość skorzystania z omawianej usługi. Ten aspekt trzeba koniecznie mieć na uwadze. Kolejnym krokiem jest znalezienie firmy, której oferta odpowiada indywidualnym wymogom pod kątem zawartości i ceny. Zwykle wystarczy udać się do biura obsługi klienta i na miejscu załatwić formalności – jeśli wybrana przez klienta powierzchnia jest dostępna, umowa jest zawierana od ręki. Na prywatne potrzeby przeważnie wystarcza magazyn 1-2 m kw. Trzeba brać poprawkę na minimalny okres najmu obowiązujący w danej firmie, np. w Kangu Self Storage jest to 7 dni.

Ile kosztuje wynajęcie magazynu samoobsługowego?

Dużą zaletą magazynów samoobsługowych jest to, że można je wynająć po bardzo atrakcyjnych cenach. Średni koszt uzyskania dostępu do boksu o powierzchni 1 m kw. wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc. Cena zależy od paru czynników: lokalizacji magazynu, jego wielkości oraz długości najmu. Najbardziej kalkuluje się wynajem na dłuższy termin, ale umowę można rozwiązać w dowolnej chwili z zachowaniem okresu wypowiedzenia – przeważnie jest zawierana na czas nieokreślony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.