Doprane idealna okna do domu jednorodzinnego

Wymiana okien dla niektórych oznacza konieczność, dla innych kolejny krok w modernizacji mieszkania lub budynku. W związku z tym trzeba rozpocząć poszukiwanie odpowiednich okien, które pozwolą uzyskać zamierzony cel – więcej światła, lepszą separację od dźwięku lub po prostu nowy, estetyczny wygląd.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Kryteriów doboru okien jest naprawdę wiele. My skupimy się na tych, które niekiedy odgrywają najważniejszą rolę, podczas podejmowania decyzji zakupowej.

Szczelność okien

Częstym powodem wymiany okien bywają nieszczelność lub uszkodzenia szyby, które do niej doprowadzają. Osoby decydujące się na wymianę okien z powodu dostającego się w nadmiarze chłodu lub gorąca z zewnątrz, powinny sprawdzić przede wszystkim, jaki profil oraz ilu komorowe jest okno. Nie należy jednak kierować się zasadą “im więcej, tym lepiej”, ale zapoznać ze specyfikacją okna i sprawdzić, jakie posiada parametry. Nie należy zapominać także o prawidłowym montażu okien. Źle wykonane obsadzenie okna i parapetu może skutkować powstaniem nieszczelności pod ramą okienną, powodując niekontrolowany przepływ powietrza z zewnątrz.

Dźwiękoszczelność okien

To, że okno posiada wiele komór, nie oznacza, że musi cechować się dźwiękoszczelnością. Takie okna są produkowane są w oparciu o specjalną konstrukcję, która umożliwia odseparowanie foniczne pomieszczenia od dźwięków z otoczenia zewnętrznego. W tym celu należy kupić typowe okna dźwiękochłonne, które zapewnią ciszę wewnątrz mieszkania lub budynku.

Montaż w cenie zakupu

Choć okna możemy próbować zamontować samemu, to zawsze lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Niektóre firmy sprzedające okna posiadają w swojej ofercie także montaż, a niekiedy również i serwis. Przed zakupem warto sprawdzić, jaki jest obręb realizacji takiej usługi, gdyż np. w danej firmie, zakupione okna w Warszawie mogą być zamontowane tylko na terenie miasta i okolic.

Szeroki wybór okien

Choć może wydawać się, że okno to okno, to w rzeczywistości rodzajów oraz modeli, wcale nie jest tak mało. Mamy w końcu okna PCV, aluminiowe czy HST. Każde z nich charakteryzuje się podobnym działaniem, ale ich konstrukcja i możliwości, mogą się już od siebie różnić. Ich wygląd także może od siebie odbiegać, dlatego w zależności od miejsca zastosowania, warto dopasować okna do pozostałych (np. mieszkanie w bloku) lub potraktować je jako element ozdobny elewacji naszego domu czy budynku.

Są to tylko wybrane parametry, jakie przeważnie bierze się pod uwagę. Oczywiście cena też jest istotna, jednak jest to czynnik względny, uzależniony od zasobności portfela. Generalnie wybierając okna, warto kierować się jakością i funkcjonalnością, by w zimie było nam ciepło, a w lato gorące powietrze nie wdzierał się zbyt agresywnie do środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.