Zaaranżowania kuchnia w bloku

Mała kuchnia w mieszkaniu potrafi utrudnić życie nawet najwytrwalszym właścicielom. Posiadając mieszkanie w bloku, często nie mamy możliwości, by tą sytuację zmienić. Nie jesteśmy jednak bezbronni. W dalszej części artykułu przedstawimy, w jaki sposób odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni może sprawić, że wąska i mała kuchnia w bloku stanie się zdecydowanie większa.

  • Kuchnia w bloku – aranżacja przestrzeni
  • Sprytne rozwiązania, które pomogą w małej kuchni w bloku
  • Kuchnia otwarta jako rozwiązanie w przypadku wąskiej kuchni

Kuchnia w bloku – aranżacja przestrzeni

Mała kuchnia w bloku to codzienność wielu Polaków. Niestety, wiąże się ona z wieloma problemami, takimi jak niedogodności podczas przygotowywania posiłków. Nie bez przyczyny właściciele mieszkań szukają rozwiązań, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Aranżacja małej kuchni, przeprowadzona w odpowiedni sposób, może poprawić jej warunki. Aby urządzić kuchnię w bloku tak, by wydawała się większa, należy w pierwszej kolejności postawić na jasne kolory i odpowiednie oświetlenie. Jasna kuchnia, której ściany pomalowane są na odpowiedni kolor, przy odpowiednim oświetleniu może sprawiać wrażenie znacznie większej.

Więcej informacji o dobieraniu kolorystyki ścian do kuchni w bloku znajduje się na stronie https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/mala-i-waska-kuchnia-jak-urzadzic-i-wybrac-kolor-scian.

Kolejną kwestią jest estetyka, którą wprowadzamy do kuchni. Styl skandynawski bądź styl minimalistyczny będą w stanie poprawić odczucia związane z przestrzenią kuchni. Odpowiednio dobrane meble kuchenne i cała zabudowa kuchenna w stylu skandynawskim bądź minimalistycznym zagwarantują nam wrażenie przestrzeni nawet w niewielkiej kuchni.

Sprytne rozwiązania, które pomogą w małej kuchni w bloku

Funkcjonalna kuchnia jest kluczowym aspektem każdego mieszkania. Dlatego też aranżacja kuchni musi dostarczać rozwiązania, które sprawią, że nawet wąska kuchnia będzie miejscem przyjaznym.

Jeśli mamy do czynienia z wąską kuchnią, najlepszym wyjściem jest, by dolne szafki wraz z szafkami górnymi były w jednym ciągu. W przypadku pomieszczenia, który kształtem przypomina prostokąt bądź kwadrat, tworzymy aranżację w kształcie litery L. Aranżacje kuchni oparte o ten schemat sprawiają, że nawet małą kuchnię można optycznie powiększyć i w zdecydowanym stopniu poprawić komfort poruszania się po niej.

Najlepszym wyjściem w przypadku małej kuchni w bloku będą mobilne meble, które można bez problemu przemieszczać i przestawiać. Umożliwi to dokładne dopasowanie konfiguracji mebli do danego pomieszczenia, celem uzyskania największej ilości miejsca. Dobrym pomysłem są również wyspy kuchenne oraz zabudowa cargo.

Kuchnia otwarta jako rozwiązanie w przypadku wąskiej kuchni

Jeśli aranżację małej kuchni utrudnia ograniczona przestrzeń, możemy również spróbować wprowadzić aneks kuchenny. Może się to wiązać z niezbędnym remontem, lecz nawet kuchnia w bloku może zostać przekształcona, jeśli ściana dzieląca ją od innego pomieszczenia jest ścianą działową.

Decydując się na kuchnię otwartą, nadajemy wnętrzu lekkości i uzyskujemy wiele dodatkowego miejsca. Kuchnia w bloku nie musi więc być wąską i nieprzyjemną przestrzenią, lecz konieczne jest podjęcie radykalnych kroków. 

Jeśli więc dysponujemy wąska lub małą kuchnią w bloku, nie powinniśmy tracić nadziei. Przy odpowiednim zaaranżowaniu wnętrza i skorzystaniu z kilku rozwiązań w zakresie mebli i ustawienia ich, będziemy w stanie zdecydowanie zwiększyć ilość dysponowanego miejsca. Pamiętajmy jednak, że najważniejszym elementem są kolory ścian – tylko jasne barwy zagwarantują nam odpowiednie wrażenie przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.