Odpowiednio dobrana bateria do białej umywalki w łazience

Artykuł partnera.

Łazienka powinna być nie tylko estetyczna i dopasowana do gustu domowników, ale przede wszystkim musi pełnić funkcję miejsca, w którym bez problemu zadbasz o swoje ciało. Nie wystarczy więc wybrać modne kafelki, dywaniki oraz inne ozdoby. Przede wszystkim powinieneś skupić się na doborze funkcjonalnych sprzętów, urządzeń oraz mebli. Jednym z najważniejszych elementów każdej łazienki jest umywalka. To w tym miejscu domownicy myją zęby, nakładają makijaż oraz odbywają się inne rytuały związane z pielęgnacją twarzy. W jaki sposób wybrać tak ważną część umywalki, jaką jest bateria? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji? W naszym artykule znajdziesz praktyczne podpowiedzi, jak dobrać ten element, aby spełniał Twoje potrzeby. Zapraszamy do lektury!

Podstawowe informacje o bateriach umywalkowych

Podczas wybierania armatury do łazienki należy wziąć pod uwagę nie tylko to, czy jest ładna i pasująca do Twojego gustu, ale również to, czy jest funkcjonalna. W związku z tym umywalka powinna być na tyle duża, aby korzystanie z niej było komfortowe dla każdego domownika. Warto wybrać się do sklepu całą rodziną i dla pewności przetestować konkretny model stacjonarnie, oczywiście bez użycia wody. Kolejną dobrą praktyką jest zmierzenie wybranego miejsca w łazience, tak aby wiedzieć, jakie maksymalnie wymiary może mieć umywalka. Zalecamy wybór modeli w jasnych, neutralnych odcieniach, które doskonale wpasują się do każdego wystroju i razem z pozostałymi meblami w łazience stworzą zgraną całość.

Przestrzeń umywalki staje się kompletna tylko po zmontowaniu odpowiedniej baterii. Czym jest ten element? To podłużna część wystająca z umywalki, przez której zakończenie (tzw. wylewka) wypływa woda. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli tej części – od bardziej klasycznych i tradycyjnych, po nowoczesne i ekstrawaganckie. Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujesz, nie zapominaj o tym, by bateria spełniała swoją praktyczną funkcję. W tym celu musi ona mieć odpowiednie wymiary – zbyt krótka wylewka w porównaniu do obszernej umywalki sprawi, że korzystanie z niej nie będzie wygodne. Jeśli nie jesteś pewien, czy wybrany model sprawdzi się w Twojej łazience, zapytaj o poradę eksperta od baterii. Ferro oraz inni znani producenci zapewniają możliwość konsultacji ze specjalistą, który z pewnością doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.

Rodzaje baterii umywalkowych

Podstawowy podział baterii umywalkowych polega na rozróżnieniu ich metod montażu, istnieją bowiem baterie nablatowe oraz naścienne. Pierwsza grupa jest umieszczona bezpośrednio na powierzchni umywalki. Te modele należą do bardziej tradycyjnych i wyróżniają się ze względu na naprawdę ogromną ilość dostępnych modeli.

Z kolei baterie umywalkowe naścienne są nowoczesną odsłoną tego typu produktów. Montuje się je na ścianie nad umywalką. W związku z tym niezbędne jest utworzenie odpowiedniej wielkości otworów w ścianie.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania baterii do łazienki?

Jeśli chcesz mieć pewność, że zestaw umywalki oraz części z wylewką będzie ze sobą współgrać i dobrze się prezentować, zalecamy kupowanie gotowych kompletów baterii: Ferro, Grohe oraz innych znanych producentów posiadających w ofercie pakiety wymienionych elementów. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, stworzone z myślą o osobach, którzy nie chcą poświęcać dużo czasu na wybór umywalki, a następnie pasującej do niej baterii.

Ciekawym dodatkiem, który można zamontować w baterii umywalkowej, jest fotokomórka. To część odpowiadająca za uruchomienie przepływu wody o ustawionej temperaturze oraz sile, tylko w momencie zbliżenia dłoni w okolicach wylewki. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie często konkretnych kwot na rachunkach za media.

Niektóre modele zawierają również część nazywaną perlatorem. Jakie są funkcjonalności tego elementu? Ma on za zadanie przede wszystkim napowietrzać wodę wydobywająca się z baterii. Dzięki temu ciśnienie strumienia cieczy jest wysokie, a ilość zużytej wody pozostaje na takim poziomie, jak przed zamontowaniem perlatora. To doskonała opcja dla osób, którym szczególnie zależy na dużym ciśnieniu wody, jednak martwią ich wysokie opłaty za rachunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.