Klucze do nowego mieszkania

Artykuł partnera.

Częste przeprowadzki to element współczesności. Wiele osób pragnie zwiedzać nowe miejsca czy poznać klimat życia odległych miejsc. Konieczność zmiany miejsca zamieszkania może być także bardziej pragmatyczna i wiązać się np. z poszukiwaniami pracy lub większą rewolucją w życiu. Niezależnie jednak od przyczyny, nad całym przedsięwzięciem powinna czuwać rzetelna firma przeprowadzkowa.

W większych miastach pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi z zakresu logistyki przeprowadzek. Oznacza to, że zainteresowanie tego typu działaniami wzrasta – ale przy tym również, że w trakcie poszukiwań trzeba sprawdzić różne firmy przeprowadzkowe, aby móc porównać ich oferty i wybrać tę najbardziej atrakcyjną.

Co oferują firmy przeprowadzkowe

Do zakresu działań większości firm zajmujących się przeprowadzkami należy pomoc z organizacją transportu, załadunkiem i przewozem mienia klienta. Ofertę warto sprawdzać dokładnie, ponieważ w zależności od firmy, zakres świadczonych działań może być mniejszy lub większy.

  • Najlepszym sposobem na rozeznanie, jak kontakt z kilkoma różnymi firmami. Przeprowadzki wyceniane są według wielu różnych czynników oraz tego, czego oczekuje klient. Warto więc uzyskać wyceny od kilku firm – bardzo często ich przygotowanie jest darmowe.

Warto również kierować się poleceniami od znajomych i zadowolonych klientów. Czy to z pierwszej ręki, czy z internetowego forum, informacje o sposobie pracy danej firmy mogą okazać się bardzo cenne przy podjęciu decyzji o nawiązaniu współpracy. Nie pozostawiaj więc wyboru przypadkowi!

Sprawdzona firma – przeprowadzki skrojone na miarę

Koszty oraz termin realizacji przeprowadzki będą uzależnione od wielu czynników, takich jak rodzaj, ilość mienia czy odległość, jaką mają pokonać przewożone rzeczy. Na podstawie takich danych rzetelna firma przeprowadzkowa może przygotować wycenę oraz szczegółowy plan realizacji.

Warto dokładnie omówić z przedstawicielem danej firmy specyfikę danej przeprowadzki. Może okazać się, że koszty wzrosną nieco np. w związku z koniecznością dodatkowego zabezpieczenia delikatnych antyków lub obrazów. Od podobnych detali zależy koszt realizacji, a często także jej termin. Zanim więc skontaktujesz się z wybraną firmą sprawdź dokładnie co chcesz przewieźć.

Master Moving – krakowska firma przeprowadzkowa

Jedną z prężnie funkcjonujących w tej branży firm jest Master Moving, działająca na terenie Krakowa, a realizująca swoje usługi praktycznie na całym świecie. Od 2014 roku firma przynależy do organizacji International Association of Movers (IAM).

Do zakresu oferowanych usług zalicza się m.in.:

  • pomoc doświadczonej ekipy i pakerów,
  • przygotowanie indywidualnego planu całej przeprowadzki,
  • logistyka transportu rzeczy,
  • ubezpieczenie przewożonego mienia,
  • dostarczenie odpowiednich materiałów do pakowania.

Ponadto, firma przeprowadzkowa Master Moving dysponuje także przestrzenią magazynową, w której można przechować część lub całość przewożonych rzeczy. Jeśli w trakcie przeprowadzki, między momentem opuszczenia poprzedniego lokalu, wprowadzeniem się do nowego pojawia się okno czasowe, meble i cenny sprzęt można bezpiecznie przechować w dedykowanej do tego celu przestrzeni magazynowej.

Master Moving współpracuje również z większymi firmami, biurami i organizacjami. Przeprowadzki to w końcu nie tylko rzeczywistość rodzin czy klientów prywatnych. Tego typu przedsięwzięcie wiąże się z koniecznością szybkiego działania, a także:

  • zabezpieczenia kosztownego sprzętu elektronicznego i biurowego,
  • bezpiecznego przewiezienia poufnej dokumentacji,
  • działania na większą skalę,
  • działania ekpy poz godzinami pracy biura.

Firma przeprowadzki organizuje także za granicą. W przypadku międzynarodowej przeprowadzki procedura wygląda analogicznie, jak w przypadku przenosin w obrębie kraju, ale dodatkowo Master Moving zadba także o dopełnienie wszelkich formalności związanych z przewozem celnym.

Zapoznaj się z ofertą marki Master Moving. Szczegółowe informacje otrzymasz kontaktując się z przedstawicielem firmy poprzez formularz zamieszczony na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.