Mężczyzna projektu przestronny dom na wąskiej działce

Budowa przestronnego domu na wąskiej działce może wydawać się wyzwaniem, ale jest to bardzo możliwe przy wyborze odpowiednich projektów domów dwupiętrowych dla wąskich działek. Węższe pasy ziemi szybko stały się tańszym wyborem dla wielu właścicieli domów w całej Polsce. Jednak umieszczenie domu na wąskim pasie ziemi niekoniecznie oznacza, że musisz zadowolić się mniejszą przestrzenią i praktycznością.

Inteligentny i wydajny dom może być prosty i istnieją sposoby na wykorzystanie mniejszej przestrzeni na swoją korzyść. Istnieją strategie, nad którymi Twoja firma budowlana może pracować i na których może się skupić, aby zapewnić Twojemu domowi bardzo potrzebną przestrzeń. A wszystko zaczyna się od wyboru dobrego projektu domu na wąską działkę.

Wybierz dobry projekt domu 

Możesz stworzyć dodatkową przestrzeń wokół domu, upewniając się, że Twój projekt domu oparty jest o koncepcję otwartego planu. Ustalisz to na etapie wyboru idealnego projektu domu. To natychmiast sprawi, że Twój dom stanie się bardziej przestronny. Usunięcie ścian sprawi, że poczujesz znacznie większą przestrzeń niż jest w rzeczywistości. Oznacza to również, że więcej światła słonecznego może przedostać się do pomieszczenia, nadając przestrzeni jaśniejszy, bardziej otwarty i atrakcyjny wygląd.

Otwarta przestrzeń może dobrze współgrać z wysokimi sufitami, co stwarza również wrażenie większej przestrzeni w domu.

Wykorzystaj w pełni swoją przestrzeń

Zidentyfikuj nieużywaną przestrzeń i upewnij się, że zostanie wykorzystana i zaspokoi potrzeby w całym domu. Kup projekt domu, który najlepiej wykorzysta przestrzeń, w której będziesz mieszkać. Wykorzystaj przestrzeń w swoim wąskim domu, nie projektując pokoi, które pełnią jedną funkcję, ale pokoje, który są wielofunkcyjne.

Na przykład, jeśli to możliwe, postaraj się, aby jeden pokój nie był tylko salonem, a drugi tylko pokojem rodzinnym – upewnij się, że jedna przestrzeń może funkcjonować jako te 2 opcje razem. Ta przestrzeń powinna mieć możliwość modyfikacji na wiele sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać rzeczy.

Świetnym pomysłem jest opcja przechowywania rzeczy w pokoju, aby ta transformacja przestrzeni była możliwa. Jeśli musisz wynieść jakieś meble lub na jakiś czas coś ukryć, powinny być one łatwo dostępne.

Eleganckie umeblowanie

Ponownie, baw się wielkością swojego domu, nie wpadnij w pułapkę gromadzenia zbyt wielu stołów, krzeseł i innych mebli w całym domu. Kiedy mamy do czynienia z projektem domu na wąskiej działce, kluczowa jest wszechstronność w obrębie domu. Kupując artykuły niezbędne do domu, takie jak krzesła, stoły, sofy itp., upewnij się, że można je schować lub ułożyć jeden na drugim albo wykorzystać przestrzeń w różnych pomieszczeniach. To nada każdemu pomieszczeniu dodatkowy wymiar przestrzeni.

Na przykład, jeśli decydujesz się na zakup kanapy do salonu, być może postaw na rozkładaną sofę – zapewniającą przestrzeń o podwójnym przeznaczeniu. Jeśli szukasz stolika kawowego, wybierz taki ze składanymi nogami lub stolik, który można wysuwać i wysuwać.

Przechowywanie

Wykorzystaj jak najwięcej miejsca, jednocześnie maksymalizując możliwości uzyskania przestrzeni. Jest to bardzo ważne rozwiązanie w każdym domu i może natychmiast poprawić wrażenie przestronności we wszystkich obszarach. Zlokalizuj różne lokalizacje, które mogą być oczywistymi rozwiązaniami do przechowywania. Może to obejmować miejsce pod klatką schodową lub nawet w garażu. Szafy magazynowe i szafy na bieliznę mogą służyć do przechowywania wielu różnych rzeczy, więc nie ograniczaj się do środków czyszczących, mopów i tym podobnych.

Jak widać, wybór projektu na wąską działkę gdy nie mamy za dużo przestrzeni wcale nie oznacza rezygnowanie z wrażenia przestronności. Trzeba się jedynie postarać i wykorzystać kilka trików by to było możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.