Para przeprowadza się z z małego mieszkania do swojego domu

Artykuł partnera.

Nowe mieszkania najczęściej odbieramy w stanie deweloperskim. To znaczy, że jego urządzenie pozostaje po naszej stronie. Dlatego pierwszym dylematem po przeprowadzce do nowo zakupionego mieszkania jest to, w jaki sposób zaplanować rozkład pomieszczeń, które meble wybrać i jakie dodatki podkreślą charakter wnętrza.

Czym się kierować podczas urządzania?

Dla wielu moment urządzania mieszkania jest najprzyjemniejszym czasem. Bez wątpienia sprawia wiele radości, ale może również stresować, podczas podejmowania decyzji. Mieszkanie powinno być Twoim ulubionym miejscem, do którego z chęcią wrócisz z pracy. To właśnie w nim rozgrywa się Twoje życie, gotujesz, odpoczywasz, spędzasz czas z rodziną, organizujesz przyjęcia dla przyjaciół. Dlatego podczas urządzania zadbaj, aby było Ci w nim wygodnie i przebywanie w nim sprawiało Ci ogromną radość.

To, w jakim stylu urządzisz swoje mieszkanie jest wyłącznie Twoją decyzją. Możesz podążać za trendami, jednak moda szybko przemija. Dlatego powinieneś dopasować wystrój, układ mebli, standard wyposażenia, dekorację do swoich potrzeb oraz stylu życia i budżetu. Wpływ na sposób urządzenia mieszkania ma również to, z kim będziesz dzielić tą przestrzeń. Jeśli będą w nim mieszkać dzieci musisz o nich pomyśleć i ograniczyć do minimum zakup dodatków nieprzystosowanych do obecności dzieci. Warto również zabezpieczyć niektóre meble, gniazdka i inne niebezpieczne przedmioty.

Jaki sprzęt do mieszkania wybrać?

Oprócz podstawowego wyposażenia RTV i AGD pomyśl nad innymi pomocnymi urządzeniami, które zwiększą standard i komfort mieszkania. Smakosz kawy powinien pomyśleć nad zakupem porządnego ekspresu. Szczególnie w mniejszym metrażu warto rozważyć zakup suszarki bębnowej na ubrania,  pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca. Zmywarka jest kolejnym sprzętem, o którym warto pomyśleć, bo dzięki niej zaoszczędzisz czas i wodę, a to przełoży się na niższe rachunki.

Na tym etapie możesz również pomyśleć, czy chcesz montować inteligentne systemy w domu. Nowe mieszkania w Lublinie bardzo często mają w swoim standardzie inteligentne rozwiązania technologiczne, które pozwalają na sterowanie różnymi parametrami w mieszkaniu za pomocą telefonu. Jednak jeżeli akurat Twoje osiedle nie posiada takiego rozwiązania, sam możesz stworzyć swój własny inteligentny dom. Na początku pomyśl o oświetleniu, kup żarówki, które bez problemu połączysz ze swoim telefonem i przy jego użyciu zmienisz natężenie światła, barwę bądź kolor lub po prostu włączysz i wyłączysz światło. 

Bardzo ważnymi elementami wyposażenia, a niestety wciąż pomijanymi są czujniki – pożaru, czadu, zalania wody. Mimo tego, że coraz więcej deweloperów w swoich inwestycjach montuje takie systemy bezpieczeństwa, jednak wciąż nie jest to standard. Dlatego musisz sam zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposaż w nie swoje mieszkanie. Koszt nie jest duży, a realnie może uchronić Cię przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.