Podczas aranżowania mieszkania trzeba pamiętać o wielu czynnikach. Jednym z ważnych kryteriów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze wyposażenia, jest oczywiście cena. Budżet to jednak tylko jedno z ograniczeń. Istotną kwestią jest również charakter samego pomieszczenia.

Zabudowa małej łazienki – jakie wyzwania nas czekają?

Planując wystrój pokoju o dużym metrażu, będziemy celować w zupełnie inne rozwiązania, niż kupując meble do malutkiej przestrzeni. W kawalerkach oraz niewielkich mieszkaniach duży problem sprawia łazienka. Takie małe pomieszczenie powinno charakteryzować się wysoką funkcjonalnością i pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Niestety często konieczne są kompromisy, bo zdarza się, że dysponując tak ograniczonym powierzchniowo pomieszczeniem, nie jesteśmy w stanie zrealizować każdego elementu naszej wizji. Za najważniejsze wyzwania, jakie napotkamy po drodze, można uznać:

  • zaplanowanie miejsca do przechowywania

Kosmetyki, środki czystości itp. – tego typu przedmioty oraz różnorodne drobiazgi często przechowywane są w łazience. Jeśli jest to możliwe, dobrze będzie wygospodarować również miejsce na pranie oraz na ręczniki.

  • brak miejsca na dostatecznie dużą umywalkę

Im większa umywalka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że woda będzie rozbryzgiwać się na podłogę. Warto wspomnieć również o komforcie – przeważnie korzystanie z większych umywalek jest po prostu wygodniejsze.

  • brak miejsca na dostatecznie duży prysznic

Mowa o prysznicu, bo w małych łazienkach rzadko można spotkać się z wannami, chociaż oczywiście wszystko zależy od organizacji przestrzeni.

Meble łazienkowe na zamówienie – jak rozprawić się z ograniczeniami małego metrażu?

Wszystkie wcześniej opisane problemy sprawiają, że bardzo trudno jest dobrać komplet mebli, który będzie idealnie pasował do niewielkiej łazienki. Im mniejszy metraż, tym jest to cięższe. W takim miejscu każdy centymetr kwadratowy powinien zostać funkcjonalnie zagospodarowany. W tym celu zamiast pryszniców o kwadratowej lub prostokątnej podstawie, częściej wybiera się prysznice narożne. Jeśli chodzi natomiast o umywalki, to z uwagą wybiera się modele, które mimo kompaktowych rozmiarów, pozwalają na wygodne umycie rąk. Właściciele małych łazienek częściej też decydują się na pralki ładowane od góry lub na całkowitą rezygnację z umieszczenia tego sprzętu w łazience i ustawienie go w kuchni.

Aranżując małą łazienkę, nie można oczywiście zapomnieć o szafkach. Powinny być tak zaprojektowane, aby idealnie pasować do wymiarów danego miejsca. To właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się w takiej sytuacji na meble na wymiar do łazienki. W ten sposób można skonstruować szafkę o dowolnych rozmiarach, z dowolnym systemem otwierania/zamykania i organizacji przedmiotów wewnątrz konstrukcji. Profesjonalni wykonawcy są w stanie zaproponować klientom również materiały, ułatwiające zachowanie mebla w czystości oraz umiejscowienie zabudowy w taki sposób, żeby pod meblem nie gromadził się brud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.