Klimatyzacja wymagająca naprawy

Klimatyzacja sprawia, że w domu panuje przyjemny chłód, gdy za oknem jest upał. Komfortowe warunki sprzyjają lepszemu samopoczuciu, ale też zdrowiu. Wysoka temperatura w pomieszczeniach może działać niekorzystnie na stan zdrowia, przede wszystkim osób schorowanych i starszych.

Oczywiście właściwie spełnia swoje zadanie, gdy jest regularnie serwisowana. W przeciwnym razie nie będzie działać poprawnie, nie będzie wydajna oraz będzie siedzibą mnóstwa patogenów chorobotwórczych. Fachowy serwis klimatyzacji konieczny jest przed rozpoczęciem sezonu letniego, ale też po jego zakończeniu oraz w momencie, gdy zauważymy jakąkolwiek usterkę tj. nieprzyjemny zapach itp. Doświadczeni fachowcy, kompleksowa usługa – gwarancją szybkiej i skutecznej naprawy klimatyzacji.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem firmy serwisującej klimatyzację domową?

Aby rozpoznać fachową usługę, należy zaczerpnąć informacji, jak w ogóle wygląda taki serwis klimatyzacji. W skład kompleksowej naprawy wchodzi:

 • Sprawdzenie obudowy klimatyzatora, czy nie widać jakiś uszkodzeń, nieszczelności
 • Sprawdzenie wszystkich przewodów
 • Sprawdzenie czy układ chłodniczy nie posiada nieszczelności
 • Kontrola ciśnienia w układzie
 • Uzupełnienie czynnika chłodzącego
 • Skontrolowanie układu odprowadzania skroplin
 • Wymiana filtrów
 • Czyszczenie parownika oraz skraplacza

Przed podjęciem współpracy z daną firmą, warto zapoznać się, czy wszystkie wyżej elementy wchodzą w skład ich usług serwisowych.

Zastosowanie odpowiednich środków czyszczących

Serwis klimatyzacji obejmuje również odgrzybianie całego układu. Jest to bardzo ważna czynność, gdyż pominięcie tego etapu, może wiązać się z pojawieniem się nieprzyjemnych objawów, takich jak :

 • bóle i zawroty głowy
 • częste infekcje w obrębie dróg oddechowych
 • problemy z oddychaniem

W tym celu firma używa odpowiedniego środka, który skutecznie niweluje zarodki grzybów, ale też wirusy oraz bakterie. Zastosowany środek musi być wysokiej jakości, przeznaczony stricte do serwisu klimatyzacji domowej. Powinien też posiadać niezbędne certyfikaty do wglądu, które potwierdzają jego wysoką skuteczność oraz niewątpliwą jakość. Jego zapach winien być neutralny.

Naprawa klimatyzacji – doświadczenie, wiedza oraz pozytywne opinie

Można szukać informacji na temat takich firm w internecie. Natomiast najwiarygodniejsze źródło tkwi w poczcie pantoflowej. Ktoś kto sprawdził usługi danej firmy, może ją polecić lub nie. Natomiast nie mając takiej możliwości możemy opierać się na kilku ważnych aspektach, które nie zostały wcześniej wymienione. Po pierwsze doświadczenie – wieloletnia obecność na rynku gwarantuje wykonanie usługi na wysokim poziomie. Wiedza – zazwyczaj po zgłoszeniu danego problemu, doświadczony pracownik będzie potrafił podać diagnozę, co będzie wiązało się z szybkim rozwiązaniem awarii. Pracownicy przyjadą na miejsce już z odpowiednim sprzętem i częściami wymiennymi. Pozytywne opinie – pochlebne zdanie na temat danej firmy, są dobrym drogowskazem w kierunku wysokiego poziomu fachowości.

Artykuł powstał dzięki firmie Klimapol.net.pl zajmującą się naprawą klimatyzacji w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.