Koieta robi sobie kawe z ekspresu do kawy

Artykuł partnera.

Na ogół wiele czasu i energii poświęcamy na wybór odpowiedniego ekspresu do kawy. Zależy nam na tym, aby był idealny, solidny i niezawodny, spełniał wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania, czyli przede wszystkim parzył przepyszną kawę w wielu wariantach smakowych. Niestety często zdarza się jednak, że o jego późniejszą pielęgnację przestajemy dbać w należyty sposób. Pora zatem na mały poradnik, jak się do tego zabrać i o czym należy pamiętać, aby ukochany ekspres posłużył nam przez wiele lat.

Dlaczego odpowiednia pielęgnacja ekspresu ma tak ogromne znaczenie?

Ekspres do kawy to z całą pewnością jeden z ulubionych domowych sprzętów każdego kawosza. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że bez odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji, sprzęt, w którego zainwestowało się zapewne sporą sumę pieniędzy, może nie spełniać należycie swojego zadania, a także ulec uszkodzeniu. Przede wszystkim niedokładne lub zbyt rzadkie czyszczenie ekspresu, może skutkować pojawieniem się w jego wnętrzu kamienia, kurzu, a nawet pleśni! Nie tylko psuje to sam smak przygotowywanej kawy, ale może być także szkodliwe i niebezpieczne dla naszego zdrowia. Może to oczywiście prowadzić także do awarii i konieczności naprawy lub wymiany sprzętu, czego zapewne wolelibyśmy uniknąć.

W jaki sposób można najlepiej zadbać o swój ekspres?

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym czyszczeniu wszystkich elementów, które tego typu zabiegów potrzebują, jak np. pojemnika na fusy, szufladek, w których gromadzi się woda i mleko, dyszy do jego spieniania  oraz o regularnej wymianie zarówno wody, jak i mleka na świeże. Najlepiej byłoby przepłukiwać wszystkie elementy każdego dnia – na przykład wieczorem, po ostatniej wypitej kawie, a dodatkowo przetrzeć co jakiś czas cały ekspres do kawy z zewnątrz zwilżoną szmatką. Wiele nowoczesnych ekspresów posiada także funkcję samoczyszczenia – to ogromne ułatwienie, gdyż wystarczy nacisnąć określony przycisk i urządzenie tak naprawdę umyje się samo.

Kolejna kwestia to woda, której używamy do robienia kawy – nalewając ją bezpośrednio z kranu, musimy liczyć się z faktem, że na ogół jest to woda twarda, zawierająca kamień, nie do końca zdrowa ani smaczna. O wiele lepszą opcją będzie używanie wody filtrowanej, na przykład stosując w tym celu specjalne urządzenia filtrujące lub zakup ekspresu do kawy, który posiada wbudowane filtry oczyszczające.

Ostatni krok to regularne odkamienianie ekspresu do kawy – na ogół poleca się to robić co około trzy miesiące, maksymalnie co pół roku. W nowoczesnych modelach można tę czynność wykonać automatycznie. Jeśli jednak nasz ekspres nie posiada takiej opcji, trzeba podjąć się odkamieniania na własną rękę, stosując profesjonalne środki oraz detergenty.

Zaufany serwis ekspresów do kawy

Zdarza się niestety, że pomimo odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, ekspres do kawy pewnego dnia po prostu się zepsuje, uszkodzi, czy nie będzie działał w do prawidłowy sposób. Jednak zamiast w popłochu szukać dla siebie nowego sprzętu, warto najpierw spróbować go naprawić! Często jest to jak najbardziej możliwe i wykonalne. Serwis ekspresów do kawy Bosch, czy dowolnej innej marki, to zadanie, które warto oddać profesjonalistom. Co powiesz na Klinikę Ekspresów? Co ich wyróżnia? Firma odbiera zepsuty ekspres, a następnie transportuje do punktu diagnostyki i naprawy. Szybko, łatwo i przyjemnie! Czas wykonania usługi oraz jego cena konsultowana jest z klientem indywidualnie. Gotowy, sprawny ekspres do kawy trafia z powrotem do Twoich rąk – czy można wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie?

źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.