Biała meblościanka w salonie

Meblościanka to modne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w małych, jak i większych salonach. Niewątpliwym atutem tego mebla jest funkcjonalność. Nowoczesne meblościanki do salonu zapewniają sporo miejsca do przechowywania oraz ekspozycji ulubionych przedmiotów. Poniżej zaprezentujemy najmodniejsze wersje meblościanek w wersji mini np. do kawalerki oraz duże modele, które w zestawie posiadają szafę.

Nowoczesne meblościanki – charakterystyka

Czym charakteryzuje się nowoczesna meblościanka? Można stwierdzić, że minimalizm to synonim nowoczesności. Nowoczesne meblościanki do salonu charakteryzują się przede wszystkim prostą formą. Fronty nie posiadają dodatkowych zdobień, projektanci często rezygnują z tradycyjnych uchwytów na rzecz systemu otwierania PUSH TO OPEN (otwarcie następuje poprzez przyciśnięcie frontu) lub poduchwyty (np. front szafki jest delikatnie wyższy niż blat mebla)

Przeglądając ofertę nowoczesnych meblościanek, można również zauważyć, że występują w kilku konkretnych wariantach kolorystycznych. Do najczęstszych zalicza się: biel, czerń oraz fakturę drewna. W dalszej części artykułu zaprezentujemy kilka, najciekawszych modeli w wymienionych wariantach kolorystycznych.

Białe meblościanki

Białe meblościanki to zdecydowanie najczęściej wybierany wariant do nowoczesnych salonów. Atutem tego rozwiązania jest uniwersalność. Białe meble doskonale komponują się z każdym tłem, co zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne. Ponadto biała meblościanka wprowadza do pomieszczenia wrażenie uporządkowania i harmonii, a także optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń.

Wykończenie frontów na wysoki połysk to również charakterystyczny element nowoczesnych mebli. Warstwa połysku, w przypadku białych frontów, potęguje wrażenie jasności i przestronności w pomieszczeniu. Podsumowując, białe meblościanki najlepiej sprawdzają się w małych i ciemnych pomieszczeniach.

Biała mebloscianka w salonie

Nowoczesne meblościanki w kolorze czarnym

Czarne meblościanki to alternatywa dla wyższej przedstawionych mebli. Czerń podkreśla jej charakter, nadaje większego wyrazu oraz sprawia, że to właśnie ona jest na pierwszym miejscu w salonie. Czarne meblościanki warto zastosować w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Mały salon w towarzystwie źle dobranych mebli może zostać przytłoczony.

Ciekawym akcentem nowoczesnych meblościanek może być oświetlenie LED. Doskonale podkreśla nie tylko format i styl mebli, ale również zawartość półek. Delikatne wiązki światła wpływają na odbiór całego pomieszczenia, wprowadzając przyjemny nastrój. Podświetlenie LED może występować w różnych wariantach kolorystycznych. Przed zakupem meblościanki warto sprawdzić, czy ma w zestawie oświetlenie LED.

czarna mebloscianka w salonie

Modna faktura drewna

Styl nowoczesny wyróżnia się dużą elastycznością i dopasowuje się do aktualnych trendów wnętrzarskich, zapożyczając elementy od innych stylów. Przykładem jest faktura drewna, która jest elementem stylu loft. Styl nowoczesny zaadaptował ją pod swoje potrzeby, oferując meblościanki, które posiadają wstawki imitujące drewno. Efekt? REWELACYJNY!

Białe lub czarne meblościanki sprawiają, że wnętrze wydaje się surowe / zimne, a w połączeniu z drewnem nabierają nieco przytulniejszego, domowego charakteru przy zachowaniu nowoczesnej i minimalistycznej formy.

Biała meblościanka w salonie

Małe meblościanki

Nowoczesne meblościanki to doskonałe rozwiązanie do małych pomieszczeń, gdyż ich forma jest prosta i minimalistyczna. Nie przytłaczają  pomieszczenia, ale mogą zapewnić sporo miejsca do przechowywania. Warto wybrać małą meblościankę, która wykorzystuje cały potencjał ściany, ale nie tworzy zwartej zabudowy. Niektóre modele dodatkowo oferują  możliwość zawieszenia mebli na ścianie, co dodatkowo powiększy optycznie przestrzeń oraz ułatwi sprzątanie.

Duże meblościanki

Duży salon wymaga zdecydowanie innych zabiegów, niż małe pomieszczenie.  Choć potencjał pomieszczenia jest znaczenie większy, to nie oznacza to, że jest go łatwiej urządzić. W tej sytuacji dobór odpowiednich mebli jest tak samo ważny, jak w przypadku małego pomieszczenia.

Duże meblościanki mają znacznie więcej do zaoferowania. Mogą pełnić funkcję nie tylko szafki pod telewizor, ale również witryny, w której wyeksponujesz ulubione przedmioty. Znaczną popularnością cieszą się również meblościanki z szafą. Dodatkowa szafa  to cenna przestrzeń w wielu mieszkaniach i domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.